Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Orkiestra zagrała po raz 29!

01-02-2021, 12:51 Joanna Oreł

W niedzielę na ulice całego kraju wyszło kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy, by kwestować na cel tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Do 29. finału przyłączyli się także mieszkańcy Rudy Śląskiej. W sumie w naszym mieście udało się uzbierać ok. 178 tys. zł (wstępna kwota).

W Rudzie Śląskiej działały dwa sztaby koordynowane przez IV Liceum Ogólnokształcące w Orzegowie oraz przez III Liceum Ogólnokształcące w Kochłowicach. W sumie kwestowało 218 wolontariuszy. Poza tym podczas niedzielnego finału przygotowanego przez orzegowski sztab nie zabrakło koncertów i licytacji online, szkolnych aukcji na Allegro.pl oraz symbolicznego Światełka do Nieba. Społeczność szkolna przygotowała również webinar pt. „Pomocnik emocjonalny – jak radzić sobie z emocjami w kryzysie?”.

Z kolei drugi, kochłowicki sztab WOŚP wystartował z aukcją fantów w wersji online. Z powodu pandemii nie odbył się tradycyjny Koncert Młodych Talentów ani Światełko do Nieba. Jednak uczniowie przygotowali wielkie, kilkumetrowe, serce, które ułożone zostało na placu przed szkołą.

W tegoroczny finał WOŚP włączyła się również „Ekipa na Kijach”, która pokonała 29 km na 29. finał WOŚP. Uczestnicy marszu wyruszyli sprzed rudzkiego Urzędu Miasta, a zakończyli go w sztabie w hali nowobytomskiego MOSiR-u.

Według wstępnych informacji sztab z III LO zebrał ok. 103 tys. zł, a z IV LO - ok. 75 tys. zł.


Komentarze