Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Opowiem Ci o moim Śląsku

13-12-2017, 10:45 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3

12 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu edukacyjno-informacyjnego „Opowiem Ci o moim Śląsku". 

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia skierowanego do młodzieży rudzkich szkół ponadgimnazjalnych jest budowanie mody na Śląsk oraz upowszechnianie wiedzy o tradycji i kulturze Śląska. Gośćmi inauguracyjnego spotkania byli światowej sławy tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, dyrektor artystyczny Śląskiego Festiwalu Opery i Operetki – Sylwester Targosz-Szalonek oraz orędownik Śląska, fotograf młodego pokolenia i działacz Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich- Łukasz Kohut.

W trakcie kolejnych spotkań nauczyciele i uczniowie będą zgłębiać tajniki godki śląskiej i zapoznawać się z zasadami śląskiej pisowni. Finałem projektu będzie zorganizowane przez Demokratyczną Unię Regionalistów Śląskich – I Rudzkie Dyktando Godki Śląskiej dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Gospodarzem tego projektu w roku szkolnym 2017/ 2018 jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej. Koordynatorem całości - Anna Rzepka – nauczyciel historii w tejże szkole.


Komentarze