Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Olimpijskie zmagania

06-09-2017, 12:51 Agnieszka Lewko

 

XVII Miejska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych odbyła się w środę (6.09) na terenie basenu przy ul. Ratowników. Dzieci, młodzież i dorośli sprawdzili swoje siły w wielu konkurencjach sportowych, w których nie liczyła się rywalizacja i miejsca na podium.

- W tych zawodach nie ma przegranych. Wygrywają wszyscy! Cieszę, że jest Was tutaj  tak wielu. Mamy szczęście, bo zaświeciło słońce i potwierdza się, że na tej olimpiadzie nigdy nie pada deszcz. Dlaczego? Ponieważ biorą w niej udział najlepsi sportowcy w naszym mieście - podkreśliła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Olimpiada, w której wzięli udział zawodnicy w różnym wieku, była wspaniałą okazją do integracji z innymi uczestnikami.

- To ważne, że wszyscy uczestnicy mogą przebywać na powietrzu w radosnej atmosferze w gronie rówieśników. Bardzo podoba nam się to, że tutaj wszyscy wygrywają i nie ma podziału na to, kto jest lepszy, a kto gorszy - zaznaczyła Magdalena Wojtaś z Miejskiego Przedszkola nr 43. -  Każdy ma równe szanse i przy okazji może rozwinąć swoją sprawność fizyczną, co jest niezwykle ważne dla dzieci. Poza tym zawodnicy mogą pokazać swoje rozmaite talenty sportowe  i pochwalić się nimi - dodała. 

 


Komentarze