Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

ODŚWIEŻAMY MIASTO

12-01-2012, 13:46 Anna Piątek

Większy nacisk na przestrzeganie zakazu palenia w miejscach wolnych od dymu tytoniowego oraz kampania społeczna informująca o konsekwencjach zdrowotnych palenia papierosów to główne zamierzenia ogólnopolskiego projektu „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”.

Dziś o godz. 11:00 w Urzędzie Miasta w sali 112 zostały podpisane listy intencyjne pomiędzy lokalnymi partnerami projektu, którymi zostali: Urząd Miasta Ruda Śląska, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Komenda Miejska Policji oraz Sfera TV i „Wiadomości Rudzkie”.

Projekt „Odświeżamy nasze miasta…” realizowany będzie do 30 września 2013 r. W tym roku w ramach projektu przeprowadzone zostaną m.in. szkolenia dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji, odpowiedzialnych za monitoring przestrzegania zakazu palenia w oznakowanych strefach bezdymnych. Jak ważne są to działania świadczyć mogą najnowsze ogólnopolskie badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego z 2011 r., zgodnie z którymi na bierne palenie Polacy najbardziej narażeni są na przystankach komunikacji miejskiej – z tym problemem zetknęło się 31 % badanych.

Ponadto w ramach projektu przez cały rok 2012 w Rudzie Śląskiej prowadzone będą również spotkania o charakterze edukacyjnym, podczas których mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne badania spirometryczne.


Więcej w wydaniu gazetowym WR 18.01.2012

 


Komentarze


15-01-2012, 12:43
kuric napisał(a):

Dobra sprawa,tylko jeszcze nie spotkałem straznika miejskiego zwracającego komuś uwagę.