Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Odcinek po odcinku

08-07-2020, 11:15 Joanna Oreł

Kierowcy, którzy często pokonują trasę na odcinku Nowy Bytom-Chebzie, musieli uzbroić się w cierpliwość w ubiegłym tygodniu. Z powodu remontu torowiska ruch na ulicy Niedurnego w pobliżu Huty Pokój czasowo prowadzony był jednokierunkowo. Prace odbywały się na ok. 200-metrowym odcinku i były kontynuacją ubiegłorocznej modernizacji.

Remont trwał zaledwie kilka dni (27.06-01.07) i prowadzony był przez Zakład Torów i Sieci spółki Tramwaje Śląskie oraz firmę zewnętrzną. – Była to kontynuacja prac prowadzonych pod koniec 2019 roku w rejonie skrzyżowania torów tramwajowych i torów kolejowych do Huty Pokój. Wówczas zbudowane zostało nowe skrzyżowanie torowe na płycie betonowej oraz wykonano kilkadziesiąt metrów torowiska wydzielonego od skrzyżowania torowego w kierunku Chebzia – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Teraz kontynuowano modernizację torowiska od miejsca, gdzie wówczas została ona zakończona (na wysokości sklepu motoryzacyjnego) do skrzyżowania ulicy Niedurnego z ul. Podgórze. Chodzi o ok. 200-metrowy odcinek pojedynczego toru. – Prace modernizacyjne polegały na wymianie wyeksploatowanego torowiska na nowe, wybudowane na podkładach strunobetonowych z mocowaniem sprężystym szyn i bezstykowym spawaniem szyn – mówi Andrzej Zowada. – Ponadto część torowiska ułożona została w prefabrykowanych płytach torowych. Powstał w ten sposób nowy przejazd przez torowisko, umożliwiając budowę nowego wjazdu na teren Huty Pokój – dodaje.


Komentarze