Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Od zabawy do zawodu

23-10-2019, 13:04 Joanna Oreł

“Kim zostanę jak dorosnę – twórcza zabawa o zawodach” to warsztaty przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach Rudy Śląskiej. Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej stworzył program ciekawych zajęć dla dzieci przedszkolnych i klas wczesnoszkolnych. Czas spędzony na terenie rudzkiego urzędu podczas czwartkowej (24.10) wizyty uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 18 był doskonałą okazją do poznania różnych zawodów wykonywanych przez osoby dorosłe.

Zajęcia odbywały się w formie gier i zabaw (zagadki, układanie puzzli, kolaż), w trakcie których dzieci mogły uczyć się współpracy i komunikacji, zmierzyć się w wyzwaniach oraz pochwalić się swoimi talentami. W trakcie zabawy m.in. uczniowie zastanawiali się, kim chciałyby być w przyszłości i jakie trzeba mieć umiejętności, żeby wykonywać dany zawód. Ponadto odgadywały zawody z zagadek, które w formie wierszyków zostały przygotowane przez rudzką poetkę, Monikę Czoik-Nowicką. Atrakcją była również bajka napisana przez Danutę Hein, kierownika Działu Zasobów Ludzkich rudzkiego PUP-u, która prywatnie jest autorką wierszy i tekstów piosenek. Goście z SP nr 18 mogli również zobaczyć, jak działa urząd.

- Uważam, że wprowadzenie najmłodszych dzieci w świat zawodów jest bardzo istotne z punktu widzenia kształtowania pozytywnych postaw wobec pracy. Mimo że tego typu inicjatywa jest dużym wyzwaniem również dla nas to sądzimy, że możliwe jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zawodów w interesujący sposób. Podjęliśmy się tego zadania, ponieważ wierzymy, że edukacja społeczno-zawodowa od najmłodszych lat ma sens – podsumowała Iwona Woźniak-Bagińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej.

Warto dodać, że dotychczas rudzki Urząd Pracy przeprowadził prelekcje dla około 300 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem postawiono na najmłodszych.


Komentarze