Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Obywatelskie inwestycje w toku

14-01-2021, 09:42 Joanna Oreł

Koniec 2020 roku Obywatelskie inwestycje w toku i początek nowego roku przyniosły ze sobą finalizację kolejnych inwestycji, wykonanych w ramach budżetu obywatelskiego. Ukończone zostały: modernizacja plant w Kochłowicach, zagospodarowanie skweru przy ul. Solidarności w Halembie, rewitalizacja podwórka przy ul. Husarskiej w Bielszowicach, zaś przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wirku powstała strefa gier i rekreacji.

Rewitalizacja kochłowickich plant kosztowała ok. 265 tys. zł. Dzięki tej kwocie i głosom mieszkańców alejki szutrowe otrzymały nawierzchnię z kostki, a jedna z nich została zamieniona na zieleniec. Poza tym przy alejkach stanęły nowe ławki, donice i kosze na śmieci. Ponadto mieszkańcy będą mogli grillować w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, w którym znalazły się też stoliki. Na tym jednak nie koniec. Na dotychczas niezagospodarowanym fragmencie terenu przy ul. Do Dworca utworzony został specjalny plac do gier ulicznych. Z kolei rowerzyści mogą skorzystać ze stojaków na rowery. Zainstalowano również oświetleniowe oprawy ziemne.

Także mieszkańcy Halemby zyskali nowe miejsce do wypoczynku, ponieważ uporządkowany został skwer przy ul. Solidarności. Są nowe alejki, stojak na rowery, kosze na śmieci oraz dziewięć ławek solarnych, z których cztery mają funkcję USB. Do tego powstał parking na 11 samochodów. Teren został oświetlony lampami gruntowymi i słupami oświetleniowymi.

Jedną z ostatnich inwestycji zrealizowanych w 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego była rewitalizacja podwórka przy ul. Husarskiej w Bielszowicach, gdzie powstało miniboisko do piłki nożnej i streetballa. Obok znajdują się urządzenia sprawnościowe, huśtawka i tyrolka.

Kolejne zadanie z ostatniej tury inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok to strefa gier i rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wirku. W miejsce zniszczonej asfaltowo-żwirowej nawierzchni położona została kostka betonowa, na której za pomocą farby i masy termoplastycznej naniesiono plansze. W ramach projektu zakupiono też akcesoria do gier, ławki i kosze oraz wykonano schody terenowe.


Komentarze