Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

O sprawach seniorów

21-09-2022, 13:35 Joanna Oreł

Za nami siódma sesja Rady Seniorów tej kadencji. W jej trakcie radni seniorzy m.in. wysłuchali informacji na temat sytuacji rudzkiego Szpitala Miejskiego, otrzymali także legitymacje oraz omawiali organizację tegorocznej Senioriady.

Na początku sesji radni seniorzy otrzymali z rąk pełniącego funkcję prezydenta Jacka Morka legitymacje służbowe. – Radni seniorzy długo czekali na ten dokument i był on dla nich istotny. Teraz w końcu projekt ten został zrealizowany – mówi Józef Osmenda, przewodniczący rudzkiej Rady Seniorów.

Omówione zostały także przygotowania do Senioriady, która odbędzie się 24 września w Nowym Bytomiu od godz. 15 na terenie kąpieliska przy ul. Ratowników 2. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in.: występy artystyczne z udziałem seniorów oraz młodzieży ze szkoły muzycznej i artystów z Rudy Śląskiej, gry i zabawy sportowe z nagrodami, wspólne biesiadowanie i poczęstunek, a na zakończenie dyskotekę.

Podczas ostatniej sesji Rady Seniorów nie zabrakło także przemówień zaproszonych gości. Wśród nich znalazła się m.in. dr Katarzyna Adamek, prezes rudzkiego Szpitala Miejskiego, która przedstawiła radnym sytuację spółki. Ponadto głos zabrał Krystian Morys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie realizacji projektu teleopieki (opasek) dla rudzkich seniorów. Radni dyskutowali także nad wynikiem I tury wyborów na prezydenta miasta. Przedstawiony został im także aktualny stan ,,Rudzkiej Karty Seniora”. – Od 2016 do 2021 roku wydano ich łącznie 7680. Natomiast dotychczas w tym roku wyrobiono ich 362 – podsumowuje Józef Osmenda.

 


Komentarze