Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne w Przychodni Brackiej Polska-Wirek

30-10-2023, 09:01 Artykuł sponsorowany

Wraz z nadejściem okresu jesiennego coraz częściej dopadają nas przeziębienia, a co za tym idzie jesteśmy zmuszeni udać się do lekarza. Mieszkańcy Rudy Śląskiej mają to szczęście, że na mapie miasta pojawiło się nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne. Gdzie znajdziecie to miejsce? To nowa siedziba Przychodni Brackiej Polska-Wirek zlokalizowana tuż obok dotychczasowego budynku przychodni.

Co się zmieniło w Przychodni Brackiej Polska-Wirek

Od otwarcia nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek tj. od połowy września dotychczasowi a także nowi pacjenci przychodni korzystają z opieki medycznej w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W nowym budynku, na powierzchni ponad 900 m2, powstały strefy medyczno-diagnostyczne zapewniające bezpłatną opiekę zdrowotną osobom dorosłym a także najmłodszym pacjentom w ramach finansowania z NFZ.

Strefa poradni podstawowej opieki zdrowotnej z:

• poradnią POZ dla dzieci,

• poradnią POZ dla dorosłych,

• pomieszczeniem do karmienia i przewijania dzieci,

• kącikiem dla dzieci,

• punktem pobrań materiału do badań,

• punktem szczepień,

• pracownią EKG,

• pracownią USG.

Strefa poradni specjalistycznych z:

• poradnią chirurgii ogólnej,

• poradnią położniczo-ginekologiczną,

• gabinetem położnej,

• poradnią medycyny pracy posiadająca osobną rejestrację,

• pracownią audiometrii,

• pracownią spirometrii.

Nowością jest poradnia dla dzieci, w której od poniedziałku do piątku najmłodszymi pacjentami opiekuje się lekarz pediatra, oraz prowadzone przez zewnętrznego partnera w osobnej strefie na parterze pracownie tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i RTG. Dopełnieniem oferty diagnostycznej jest możliwość wykonania na miejscu wielu różnych badań laboratoryjnych, a także badań USG i EKG.

Miejsce, w którym każdy może zadbać o zdrowie

- Bazując doświadczeniu w branży medycznej w nowej siedzibie stworzyliśmy nowoczesną placówkę, w której pacjenci korzystają z konsultacji i porad doświadczonego zespołu medycznego oraz indywidualnie dobranej terapii i profilaktyki. Już dziś w Przychodni Brackiej Polska-Wirek o swoje zdrowie mogą zadbać indywidualni pacjenci, a także pracownicy firm w zakresie badań medycyny pracy. W nowej przychodni opieką objęliśmy również dzieci, a dzięki poszerzeniu zakresu usług medycznych kompleksowo o swoje zdrowie zadba tutaj cała rodzina, od niemowlaka do seniora - informuje kierownik przychodni Jerzy Król, przyjmujący na co dzień pacjentów w poradni chirurgii ogólnej i medycyny pracy.

Najnowsza inwestycja związana z powstaniem nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek wpisuje się w misję, którą Fundacja „Unia Bracka” realizuje od ponad 30 lat swojej działalności. Jej celem jest dbanie o komfort i bezpieczeństwo pacjentów, a także zapewnienie im coraz wyższej jakości świadczonych usług medycznych. Odzwierciedleniem tych działań jest ciągły proces unowocześniania i modernizacji 17 Przychodni Brackich, w tym 4 w Rudzie Ślaskiej. Już wkrótce do użytku pacjentów Przychodni Brackiej Polska-Wirek zostaną oddane nowe miejsca parkingowe, zlokalizowane na terenie wyburzonego budynku dawnej siedziby, oraz uruchomione 2 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Więcej informacji o nowościach w Przychodniach Brackich na stronie www.uniabracka.pl oraz na Facebook-u.

Jak można zostać pacjentem Przychodni Brackiej Polska-Wirek?

Aby zapisać się do lekarza w poradni podstawowej opieki zdrowotnej wystarczy przyjść osobiście do przychodni z dowodem osobistym. W tym samym dniu można już skorzystać z wizyty. Zmiany poradni nie trzeba zgłaszać w poprzedniej placówce. W przychodni pacjent znajdzie pomoc doświadczonego zespołu specjalistów do spraw obsługi pacjenta wspieranego przez pracowników Telefonicznej Obsługi Pacjenta. Na wizytę do poradni pacjent może zapisać się osobiście, dzwoniąc bezpośrednio do przychodni lub na infolinię TOP oraz rejestrując się na stronie internetowej poprzez zakładkę e-rejestracja.

Przychodnia Bracka Polska-Wirek

ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14a
41-711 Ruda Śląska
tel. 32 707 67 70 (numer do przychodni)
tel. 32 707 67 67 (Telefoniczna Obsługa Pacjenta)
e-mail: polska-wirek@uniabracka.pl
Godziny otwarcia przychodni: poniedziałek – piątek 7:00 – 18:00
Punkt pobrań materiału do badań: poniedziałek – piątek 7:00 – 9:00
Poradnia medycyny pracy: poniedziałek – piątek 7:00 – 14:00

Pozostałe Przychodnie Brackie w Rudzie Śląskiej:

Przychodnia Bracka Pokój
ul. Pokoju 13, Ruda Śląska
tel. 32 32 240 69 05
Godziny otwarcia: poniedziałek 8:00 – 18:00, wtorek – piątek 8:00 – 16:00

Przychodnia Bracka Bielszowice
ul. E. Kokota 172, Ruda Śląska
tel. 32 340 30 64
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 7:00 – 18:00

Przychodnia Bracka Halemba
ul. Kłodnicka 59, Ruda Śląska
tel. 32 243 37 19
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 7:00 – 18:00


Komentarze