Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nowe życie Bykowiny

29-05-2012, 21:37 Monika Herman - Sopniewska

Na placu przy osiedlu Królów w Rudzie Śląskiej Bykowinie odbył się festyn integracyjny   „Nowe Życie Starej Bykowiny”.  Zorganizowany przez Stowarzyszenie ProEthica, sfinansowany  został z Europejskiego Funduszu Społecznego .

Wypuszczeniem w niebo gołębi – tak rozpoczął się uroczyście festyn, na który przyszło setki osób. Bo blisko, bo fajnie, bo ciepło… Powodów było naprawdę wiele. Już od godziny dwunastej na przybyłych czekało sporo atrakcji.

Anna Nawrot Stowarzyszenie ProEthica:

- To jest festyn integracyjny, który jest realizowany w ramach projektu unijnego   „Nowe Życie Starej Bykowiny”. W ramach tego projektu jest ścisłe partnerstwo instytucji publicznych, czyli MOPS i MBP, które administruje Centrum Inicjatyw Społecznych z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniem ProEthica, harcerstwem i Stowarzyszeniem św. Filipa Nereusza. W ramach tego projektu organizujemy też festyn integracyjny, który integruje mieszkańców starej Bykowiny.  Robimy ten festyn już trzeci rok i mamy szczęście w tym roku do pogody. Zorganizowaliśmy  ten festyn w dzień matki i  w związku z tym robimy arcyciekawą akcję wypuszczenia w niebo baloników z życzeniami dla mamy.

Pomysłów na zabawę było wiele, atrakcji również. Dla każdego. Ale bawiła się przede wszystkim młodzież:

- Było naprawdę bardzo fajnie, tych dyscyplin niewiele, ale niezłe nagrody można było wygrać. Była fajna i uczciwa rywalizacji. To naprawdę fajny sposób na spędzenie czasu  – mówił jeden z uczestników i liderów konkursu, Remigiusz Salamon ze SP nr 23 z Rudy Śląskiej.


Komentarze