Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Nowa siedziba WR

14-02-2012, 12:11 Administrator WR

Najpierw była ulica Markowej, potem Niedurnego i Niedurnego 36 pozostaje, tyle tylko, że z 4 piętra Szkoły Muzycznej przenieśliśmy się na parter.  Wiadomości Rudzkie mają nową siedzibę. Ma być bliżej mieszkańców, bo gazeta jest dla nich i o nich.

 

4 piętro, do pokonania 88 schodów , to było przekleństwo tej redakcji. Do tego niewielki ruch ogłoszeniodawców i mieszkańców, którzy zgłaszaliby tematy, którymi powinniśmy się zająć.  Jak już ktoś wdrapał się na to 4 piętro to było tylko słychać zadyszkę i słowa, że serce można stracić. Windy nie ma , więc jedyną możliwością była przeprowadzka - mówi  Anna Piątek-Niewęgłowska redaktor naczelna Wiadomości Rudzkich.


Redakcja w przeprowadzkach jest już doświadczona. Ostatnie sześć lat spędziła na 4 piętrze Szkoły Muzycznej.


- Najtrudniej było przenieść się z ulicy Markowej na Niedurnego. Niby centrum miasta i odległość niewielka, ale transport tych wszystkich rzeczy, a do tego wnoszenie ich na czwarte piętro. Teraz było o wiele prościej z góry, znieść wszystko na dół. Przy okazji zrobiliśmy porządki. To niesamowite ile rzeczy przez 6 lat zgromadziła redakcja – mówi Aleksandra Mazur, specjalista ds. ogłoszeń.


Redakcja już działa w nowych wnętrzach, choć przed nami jeszcze drobne prace remontowe. Musimy odświeżyć trochę pomieszczenia, w których do tej pory mieściła się sala kameralna Szkoły Muzyczne j -  dodaje Anna Piątek – Niewęgłowska. 


Nowy Rok – nowe wyzwania

Zmiana siedzimy to nie jedyna zmiana, jaka czeka w tym roku redakcję Wiadomości Rudzkich. Zmieni się przede wszystkim sama gazeta. Zwiększy się jej objętość. Od marca, w każdym wydaniu naszego tygodnika planujemy ciekawe, czterostronicowe  poradniki tematyczne. Zdrowie, uroda, motoryzacja, finanse, wakacje  – to tyko niektóre z propozycji. Będzie też o dzielnicach Rudy Śląskiej.

Nowy Rok to również nowe technologie – nie drukowane ale cyfrowe. Starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, rozpoczęliśmy zaawansowane prace nad stworzeniem nowoczesnego portalu internetowego wiadomoscirudzkie.pl.


- Dlaczego lubimy mówić o nim, że będzie nowoczesny? Ponieważ docelowo będzie tworzony przez naszych czytelników. Dlatego też oprócz treści pisanej zobaczyć tam będzie można treść wideo, odsłuchać nagrań dziennikarzy. To będzie nowoczesna platforma wymiany informacji z  mieszkańcami naszego miasta. Platforma która tym razem będzie działała w dwie strony – będzie interaktywna i społecznościowa – dodaje Redaktor Naczelna.


Komentarze


14-02-2012, 13:23
Zuzanna napisał(a):

super;życzę powodzenia;serdecznie pozdrawiam