Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Nowa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci w Rudzie Śląskiej

17-11-2023, 12:16 Artykuł sponsorowany

Wraz z otwarciem nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek Rudzianie zyskali nie tylko nowe możliwości w zakresie diagnostyki. Nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne, którym stała się przychodnia, poszerzyło także zakres oferowanych dotychczas usług medycznych, w tym wzbogaciło się o poradnię dla dzieci.

Kolejna poradnia POZ dla dzieci w Przychodniach Brackich

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci w Przychodni Brackiej Polska-Wirek to dziewiąta placówka w ramach sieci Przychodni Brackich, która opiekuje się także najmłodszymi pacjentami, ale pierwsza taka w Rudzie Śląskiej W dzielnicy Kochłowice powstało nie tylko nowe miejsce opieki medycznych dla dzieci, ale dodatkowo pojawił się nowy pediatra. Pani doktor Ewelina Hanslik-Makioła, opiekująca się na co dzień małymi pacjentami, to pediatra z wieloletnim doświadczeniem oraz niezwykle empatyczna osoba, angażująca się także w akcje profilaktyki zdrowia organizowane przez Fundację „Unia Bracka”, do której należy sieć Przychodni Brackich.

Co wyróżnia nową poradnię dla dzieci?

Znaczącym atutem nowej poradni jest jej umiejscowienie w budynku. Znajdujące się na I piętrze pomieszczenia, do których w łatwy sposób można dotrzeć windą, są oddalone od pozostałych gabinetów lekarskich i prowadzi do nich osobny korytarz. Miejsce opieki nad najmłodszymi pacjentami tworzy nie tylko gabinet lekarza pediatry wraz z gabinetem diagnostyczno-zabiegowym, ale także specjalne pomieszczenie do karmienia i przewijania dzieci. Rodzice mogą skorzystać w przychodni z szerokiego zakresu badań laboratoryjnych dla dzieci, a także testów diagnostycznych umożliwiających potwierdzenie lub wykluczenie zarażenia określonym rodzajem wirusa.

- Wiedząc, jak ważna jest szybka możliwość celnego zdiagnozowania małego pacjenta, w naszej poradni lekarz pediatra ma do dyspozycji szereg testów, które w kilka minut pozwalają na potwierdzenie lub wykluczenie u dziecka m.in. występowania paciorkowcowego zapalenia gardła, anginy czy szkarlatyny a także zarażenia wirusem grypy, RSV czy COVID. Pani doktor ma również możliwość zlecenia w trybie pilnym m.in. badań morfologii czy badania moczu. W tym wypadku wyniki uzyskujemy jeszcze tego samego dnia - informuje kierownik przychodni lek. Jerzy Król.

Warto dodać, że od listopada przychodnia zwiększyła ilość dni obecności pediatry z dotychczasowych trzech na pięć w tygodniu. A zatem lekarz pediatra jest już dostępny codziennie w godzinach porannych lub popołudniowych.

Jak zostać pacjentem Przychodni Brackiej Polska-Wirek?

To bardzo proste, wystarczy zgłosić się do przychodni z dowodem osobistym i złożyć deklarację do lekarza – dzieci do lekarza pediatry, a dorośli do lekarza w poradni POZ. Wybór lekarza jest niezależny od miejsca zameldowania i zamieszkania, a zmiany poradni nie trzeba zgłaszać w poprzedniej placówce. Opieka w poradni POZ dla dzieci jest bezpłatna finansowana z Narodowego Funduszu Zdrowia. Na wizytę można zarejestrować się osobiście w przychodni, dzwoniąc do rejestracji na nowy numer przychodni tel. 32 707 67 70 lub korzystając z Telefonicznej Obsługi Pacjenta pod numerem 32 707 67 67. Kolejną możliwością jest rejestracja online poprzez stronę internetową www.uniabracka.pl – zakładka E-rejestracja.

Nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne

Otwarcie nowej siedziby Przychodni Brackiej Polska-Wirek to kolejny etap trwającego już kilka lat procesu modernizacji i unowocześniania placówek należących do Fundacji „Unia Bracka”. Dzięki rozpoczętej w ubiegłym roku i zakończonej w połowie września tego roku inwestycji Ruda Śląska wzbogaciła się nie tylko o nową poradnię dla dzieci, ale także o ciekawie zaaranżowane miejsce opieki medycznej dla osób dorosłych oraz nowe pracownie diagnostyczne m.in. rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, prowadzone przez zewnętrznego partnera. Oprócz strefy diagnostycznej znajdującej się w dużej części na parterze budynku na I piętrze zlokalizowane zostały dwie strefy medyczne:

Strefa poradni podstawowej opieki zdrowotnej, na którą składają się:

- poradnia POZ dla dzieci,

- poradnia POZ dla dorosłych,

- punkt szczepień,

- pracownia EKG,

- pracownia USG,

- punkt pobrań materiału do badań.

Strefa poradni specjalistycznych:

- poradnia położniczo-ginekologiczna,

- gabinet położnej,

- poradnia chirurgii ogólnej,

- poradnia medycyny pracy z osobną rejestracją,

- pracownia audiometrii,

- pracownia spirometrii.

Opieka medyczna w przychodni, z wyłączeniem poradni medycyny pracy, jest dla pacjentów bezpłatna, finansowania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przychodnia Bracka Polska-Wirek

ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14A

41-707 Ruda Śląska

tel. 32 707 67 70

e-mail: polska-wirek@uniabracka.pl

www.uniabracka.pl | FACEBOOK

Link do Facebook-a: https://www.facebook.com/FundacjaUniaBracka

Godziny otwarcia przychodni: 7:00 – 18:00

Punkt pobrań materiałów do badań: 7:00 – 9:00

Poradnia medycyny pracy: 7:00 – 14:00

 


Komentarze