Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nowa „Nadzieja” dla niepełnosprawnych

21-11-2017, 11:14 Agnieszka Lewko

Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” może cieszyć się z nowego lokalu. W piątek (17.11) odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby, która liczy aż 240 m2. Nowa przestrzeń przy ul. Solidarności 7/5 w Halembie pomoże stworzyć niepełnosprawnym dobre warunki rozwoju, a ich rodzinom zapewnić wsparcie i ułatwić codzienne funkcjonowanie i pomoc w opiece nad niepełnosprawnymi.

- Od 2012 roku realizujemy  duże projekty i dlatego potrzebujemy większej przestrzeni i stałej siedziby. Chcemy stopniowo rozszerzać naszą działalność, a nie jest to możliwe bez odpowiedniego lokalu - podkreśliła Małgorzata Kubela, prezes SRON „Nadzieja” w Rudzie Śląskiej. - Musieliśmy ten lokal przystosować do naszych potrzeb i to się udało. Cały zarząd, personel, wolontariusze oraz rodzice pracowali na ten sukces i własnymi siłami przystosowali go do użytku. Teraz mamy kilka sali do różnych form terapii  i rehabilitacji - dodała.

Stowarzyszenie założyli rodzice niepełnosprawnych dzieci, po to aby stworzyć im odpowiednie warunki rozwoju. - Po zakończeniu szkoły najczęściej kończy się ich przygoda z edukacją i nie mają jak się rozwijać. Chcemy, żeby mieli rehabilitację i terapię, żeby przebywali ze sobą i integrowali się, bo to jest najważniejsze. Chcemy też poprawić życie ich rodzin, by nie czuły się odizolowane i niedowartościowane - podkreśliła Małgorzata Kubela.

 

(Foto: SRON "Nadzieja")


Komentarze