Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niosący pomoc Mikołaje

16-12-2017, 23:34 Agnieszka Lewko

Ludzie o wielkich sercach już po raz szósty wzięli udział w „Biegu Mikołajów”. Rudzianie znowu udowodnili, że nie jest im obcy los drugiego człowieka i połączyli swoje siły we wspólnym biegu dla piętnastoletniej Oli, która choruje na glejaka. Podczas biegu udało się zebrać

- Jak co roku postanowiliśmy połączyć siły i spełnić marzenie chorego dziecka. Ta chęć niesienia pomocy bardzo dobrze świadczy o naszych mieszkańcach i całym mieście, bo najlepsi ludzie mieszkają w Rudzie. Chcemy pomagać i rozszerzać dobro, gdzie tylko się da  - zaznaczyła Aleksandra Poloczek, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. - W tym roku pomagamy dziewczynce z Nowego Bytomia, która choruje na glejaka. Ola ma 15 lat i wymarzyła sobie Xbox’a i telewizor, by wśród cierpienia  i bieli ścian często odwiedzanych szpitali, mogła przenieść się w kolorowy świat fantazji i gier. Aby spełnić jej marzenie potrzebujemy uzbierać trzy tysiące złotych - dodała.

Biegacze, którzy postanowili pomóc dziewczynce, mogli przebiec 1,5 lub 4,5 km. Każdy z nich wrzucił do puszki wolny datek, który przyczynił się do urzeczywistnienia marzenia Oli.

- Już po raz piąty biegnę dla dziecka, które potrzebuje naszej pomocy. Myślę, że trzeba pomagać i zachęcam wszystkich, żeby w miarę swoich możliwości pomagali innym w potrzebie. Zawsze staram się brać udział w różnych charytatywnych imprezach. Każdego roku biegną ze mną moje starsze dzieci, a w tym roku po raz pierwszy biegnę też z małą córeczką, która jest jeszcze w wózku. Chcę, żeby dzieci od najmłodszych lat uczyły się pomagać innym podkreśliła Aneta Pióro, jedna z uczestniczek „Biegu Mikołajów”. - Biegało się super i fajnie, że mogliśmy pomóc chorej Oli. W przyszłości nadal chcemy pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują -  dodali Wanesa i Mateusz Pióro, którzy pobiegli razem ze swoją mamą.

W ramach biegu prowadzona była także licytacja różnych przedmiotów. Nie zabrakło również kiermaszu ciast i maskotek, loterii fantowej. Po ukończonym biegu i wręczeniu nagród uczestników czekały także inne atrakcje, takie jak: jasełka dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 47, występ  Zespołu Akordeonistów im. Edwarda Huloka i Zespołu Pieśni i Tańca „Rudzianie” oraz Chóru „Słowiczek”, a także „Szansa na Sukces” i dyskoteka świąteczna na lodowisku.


Komentarze