Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nietrzeźwy kierowca wjechał w drzewo

22-02-2018, 08:53 admin

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Tym razem zabrzanin, który wtorkową noc zakończył swoją eskapadę na drzewie. Na szczęście nikt nie ucierpiał z powodu jego nieodpowiedzialności, a mogło się to skończyć inaczej.

Kilka minut po godzinie pierwszej w nocy kobieta jadąca swoim samochodem przez Bielszowice zauważyła rozbitego renaulta. Spytała jego kierowcę, czy potrzebuje pomocy, ten tylko wybełkotał, że nie. Jednak zabrzanin potrzebował pomocy, bo był kompletnie pijany i nie umiał ustać na nogach. Powiadomieni o tym fakcie policjanci, szybko zjawili się na miejscu.

Kierowcą był 49-letni mieszkaniec Zabrza, który wracał swoim samochodem do domu, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policyjny alkotest wskazał 2,94 promila. Zabrzanin stracił już prawo jazdy, a wkrótce usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwo. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i będzie musiał zapłacić co najmniej 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze