Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niespodzianka dla Oliwki

08-12-2017, 09:07 Agnieszka Lewko

Miniony czwartek (7 grudnia) w Szpitalu Miejskim był dość nietypowym dniem. W Izbie Przyjęć dyżur pełniła niespełna siedmioletnia Oliwia, która od dwóch lat choruje na złośliwy nowotwór, a jej największym marzeniem jest zostanie w przyszłości ratownikiem medycznym. Rudzki szpital postanowił pomóc w spełnienia tego marzenia chorej dziewczynki.

- Kiedy poznałam mamę Oliwki, dowiedziałam się, że dziewczynka choruje. Zapytałam, jakie ma marzenia i okazało się, że chciałaby być ratownikiem medycznym. Dlatego postanowiłam zadzwonić do szpitala i pomóc spełnić marzenia małej dziewczynki. Wydawało mi się, że to nie jest duży problem i jesteśmy w stanie to zrobić. No i dzisiaj to się udało  - zaznaczyła Jolanta Mikołajewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bykowinie, która wpadła na pomysł zorganizowania niespodzianki dla Oliwii. - My też chciałyśmy towarzyszyć Oliwii w tym wielkim dla niej dniu i bardzo się cieszymy, że spełni się jej marzenie - dodały  Paulina Mazurek i Julia Motylewska, uczennice Szkoły Podstawowej nr 2.

Dwa lata temu lekarze zdiagnozowali dziewczynki Neuroblastomę III stopnia. - Obecnie Oliwia poddawana jest specjalistycznemu leczeniu, a w przyszłości planowany jest m.in. autoprzeszczep komórek macierzystych oraz radioterapia guza jamy brzusznej - podkreśla Arkadiusz Loska, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. - Oliwka chce w przyszłości zostać ratownikiem medycznym, ale my już teraz,  w ramach prezentu na Mikołaja i urodzin, które obchodzi 24 grudnia, postanowiliśmy spełnić to marzenie - dodaje.


Komentarze