Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nierówność przy torach do poprawy

04-09-2018, 13:12 Agnieszka Lewko

Otoczenie torowiska przy ul. Katowickiej 66 pozostawia wiele do życzenia. Tak twierdzi jeden z naszych Czytelników, który poinformował naszą redakcję o tym problemie. - Chodnik jest nierówny, poza tym znajduje się poniżej torów tramwajowych i przez to niektórym pasażerom, szczególnie tym starszym, trudno jest wejść do tramwaju, bo mają za wysoko - informuje pan Stanisław z Wirku.

Wspomnianą kwestią zainteresowali się pracownicy Wydziału Dróg i Mostów rudzkiego Urzędu Miasta, jednak utrzymanie torowiska leży w gestii Tramwajów Śląskich S.A., a nie miasta. Urzędnicy mogą jedynie zająć się sprawą chodnika i jezdni, które znajdują się w rejonie torowiska. To zresztą zrobili.

 -  Zaznaczamy, że pod pojęciem torowisko rozumiemy powierzchnię między szynami oraz po pół metra od główki szyny (przyp.red. jest to górna część szyny przystosowana do toczenia się kół taboru oraz do nadawania im kierunku bieguna zewnątrz). W związku z tym regulacja nawierzchni torowiska w bezpośrednim sąsiedztwie szyn nie należy do zarządcy drogi - wyjaśnia Barbara Mikołajek - Wałach, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Urzędnicy sprawdzili, o co chodzi i dokładnie w piątek (24.08) nie stwierdzili, że we wspomnianym miejscu  występują znaczne ubytki w nawierzchni chodnika.

- Jedyna nierówność polega na nieznacznej różnicy wysokości asfaltowej nawierzchni chodnika i nawierzchni torowiska z kostki betonowej. Ta nieprawidłowość zostanie jednak  zlikwidowana do końca września bieżącego roku - zaznacza Barbara Mikołajek - Wałach.

Rozpoczęcie prac zapowiada także spółka Tramwaje Śląskie. - W ramach bieżącego utrzymania służby techniczne Spółki dokonają przebrukowania części chodnika przylegającego bezpośrednio do torowiska - mówi Jacek Kaminiorz, dyrektor d.s. ruchu w firmie Tramwaje Śląskie.


Komentarze