Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Nieprawidłowości w UM

07-02-2012, 18:11 Administrator WR

Z żalem informuję, że od co najmniej 2007 roku w urzędzie miasta dochodziło do nieprawidłowości w pionie finansowym. Ich zakres i skalę niewątpliwie oceni prokuratura, do której kieruję wniosek o podejrzeniu zaistnienia przestępstwa. Jako prezydent miasta czuję się odpowiedzialna za tę sytuację. Tym bardziej, że zawiodła osoba - Skarbnik Miasta, która cieszyła się nie tylko moim zaufaniem, ale również poprzednich władz miasta oraz wielu pracowników urzędu.

 

Obiecuję, że osobiście dopilnuję, aby sprawa została wyjaśniona do końca. Deklarując swoją pomoc i współpracę w tym zakresie, wyrażam ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji, choć nie ma w tym mojej winy. Wprost przeciwnie, to dzięki zmianom podjętym z mojej inicjatywy możliwe było stwierdzenie tych trwających od szeregu lat nieprawidłowości.

 

Obdarzona zaufaniem mieszkańców Rudy Śląskiej obiecuję, że dopilnuję aby nigdy więcej nie doszło do podobnej sytuacji w podległym mi urzędzie. Proszę również mieszkańców Rudy Śląskiej o to, by nie oceniali wszystkich urzędników przez pryzmat tej sytuacji.

  

Dziś już wiem, że gdyby nie moja decyzja o podziale wydziału budżetu i finansów Urzędu Miasta na trzy mniejsze, to być może jeszcze długo nie udałoby się nam dowiedzieć o nieprawidłowościach w zakresie dysponowania miejskimi pieniędzmi. Nie sądziłam, że cel jaki postawiłam nowym naczelnikom trzech wydziałów – lepsza kontrola nad miejskimi finansami, przyniesie tak szybko i aż takie rezultaty.

 

Jako prezydent miasta czuję się odpowiedzialna za to, co się stało, choć nie ponoszę za to winy. Jest mi  przykro, że to w naszym urzędzie doszło do takich nieprawidłowości. W magistracie pracuje wiele osób, które są rzetelnymi urzędnikami. Dlatego apeluję do wszystkich, którzy będą tę sprawę komentować, by pamiętali, że działalność jednej osoby nie oznacza, iż wszyscy postępują tak samo.


Pragnę zapewnić, że od początku pełnienia obowiązków prezydenta miasta stawiam bardzo wysokie wymagania podległym mi urzędnikom. Nie toleruję i nie będę tolerować przypadków łamania przez nich prawa i postępowania niezgodnego z zasadami etyki.

Oświadczenie Prezydent Miasta Grażyny Dziedzicźródło: UM


Komentarze


09-02-2012, 09:11
marta napisał(a):

dokładnie, nie ma żadnej informacji więcej na ten temat. przypuszczam, że poniekąd pięknie powiedziane żeby zebrać tytuły:)ave dzięki.. nie ma w tym mojej winy..ciekawe, ciekawe Pani Prezydent. dopieram Kamiec wpisać wszystkich kontrolujących na listę do prokuratury a nie jedną osobę!

08-02-2012, 10:24
rock napisał(a):

Czego dotyczy to oświadczenie, bo nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś tytułu wstępu. Na wszystkich portalach tylku to oświadczenie. Napiszcie coś więcej!!!

07-02-2012, 19:32
Kamiec napisał(a):

Gdzie była komisja rewizyjna ? Jej członkowie chyba nadal siedzą na każdej sesji Rady i "czyste sumienie". Może należy ich też wpisać na listę doniesienia do prokuratury.