Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niepełnosprawni zagrali w kręgle

18-10-2017, 14:22 Agnieszka Lewko

Ponad 120 niepełnosprawnych sportowców w miniony wtorek (17.10) sprawdziło swoje siły w XXXI Śląskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych. W Pink Bowling Club spotkało się przeszło dwadzieścia drużyn z Rudy Śląskiej i kilkunastu miast województwa śląskiego.

- Bowling cieszy się dużą popularnością wśród osób niepełnosprawnych. Pozwala niepełnosprawnym sportowcom rozwijać się i realizować w sporcie. Nasi podopieczni bardzo lubią tę grę, dlatego chcemy, żeby trenowali jak najwięcej. Przygotowania do tych zawodów trwają kilka tygodni - tłumaczy Dariusz Wosz, dyrektor Regionalnego Oddziału Olimpiad Specjalnych Polska.

Każdego roku w regionie odbywa się kilka turniejów bowlingowych, jednak zawody w Rudzie Śląskiej są zawsze największe. Turniej bowlingowy odbywa się w ramach Olimpiad Specjalnych.

- Niepełnosprawni mogą sprawdzić się w różnych dyscyplinach i zaprezentować swoje rozmaite talenty. Pokazują także społeczności lokalnej, co potrafią i że sport w ich życiu jest bardzo ważny. A dzisiaj w rywalizacji biorą udział zawodnicy począwszy od odległego Raciborza przez Rybnik, Gliwice, Zabrze, Chorzów, Katowice aż do Częstochowy - dodał Dariusz Wosz.


Komentarze