Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niepełnosprawni świętowali przez tydzień

30-05-2018, 12:43 Agnieszka Lewko

Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych dobiegł końca. We wtorek (29.05) w Szkole Podstawowej nr 11 w Bielszowicach odbyło się finałowe spotkanie, które podsumowało tygodniowe święto wszystkich niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej. Podczas uroczystości klucze do bram miasta, które 18 maja trafiły w ich ręce, zostały przekazane  prezydent Grażyny Dziedzic.

- Dziś w naszym mieście zakończył się Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych. To wydarzenie było nie tylko wielkim świętem tych osób. Przede wszystkim był to czas integracji i zwrócenia uwagi na ich potrzeby. Tak naprawdę są one zupełnie  zwyczajne, bo przecież każdy z nas marzy o tym samym - by żyć godnie i być szczęśliwym. Zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i ich rodzinom i opiekunom życzę wszystkiego dobrego! Niech nigdy nie zabraknie w Waszym życiu szczęśliwych dni i dobrych ludzi wokół - podkreśliła  Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

W czasie TGON na uczestników czekały różne imprezy, podczas których mieli okazję się zintegrować i wziąć udział w wielu atrakcjach. W ramach święta niepełnosprawnych odbyły się m.in.: Olimpiada Radości, Turniej Bowlingowy, Śląski Turniej Piłki Nożnej, Pochód Godności, piknik sportowy w Szkole Podstawowej nr 15 Sportowej, konkurs karaoke, piknik rodzinny w Ośrodku Adaptacyjnym, plener artystyczny, a także dni otwarte. Tydzień zakończył się przekazaniem pięciu pojazdów dla ośrodków dla niepełnosprawnych oraz uroczystą galą w SP nr 11, podczas której nie zabrakło występów uczniów szkoły, a także innych placówek opiekujących się osobami niepełnosprawnymi, konkursów oraz innych atrakcji.

- Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych to nie tylko święto i możliwość integracji mniej sprawnych mieszkańców. Od szesnastu lat maj ma dla nas szczególne znaczenie. Jest szansą, by poznać bliżej osoby niepełnosprawne, zastanowić się nad ich potrzebami i nad tym, co można zrobić, by niepełnosprawność była jak najmniej uciążliwa – powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic.


Komentarze