Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niemieckie praktyki szansą dla uczniów ZS nr 5

03-06-2015, 09:56 Magdalena Szewczyk

Zespół Szkół nr 5 w Rudzie Śląskiej może poszczycić się sukcesem, który może stać się ogromną szansą do zdobycia doświadczenia zawodowego przez uczniów szkoły. Od 1 czerwca 2015 placówka jest bowiem w Erasmusie, co umożliwi wyjazdy na niemieckie praktyki.

- Nasza szkoła wygrała konkurs w ramach akcji mobilność uczniów w sektorze „Kształcenie i Szkolenie Zawodowe”. W szkole rusza zatem rekrutacja do projektu : „Spedytor i elektryk w Zespole Szkół nr 5 w Rudzie Śląskiej specjalistami na miarę współczesnej Europy” – informuje Anna Witkowska, dyrektor ZS nr 5.

Przyznane w ramach projektu środki finansowe pozwolą zorganizować atrakcyjne praktyki zawodowe w Niemczech dla uczących się w zawodzie technik elektryk i technik spedytor. Szkoła przygotowuje się już do tego, aby w najbliższym czasie objąć praktykami również ekonomistów  i informatyków. Kontakty te umożliwią uczniom przede wszystkim poznanie specyfiki niemieckich zakładów pracy i podniosą ich kompetencje językowe oraz personalne.

 

- Zapraszamy do szkoły, bo trwa nabór do klas pierwszych. Każdy dzień jest u nas dniem otwartym dla zainteresowanych - zarówno gimnazjalistów, jak i ich rodziców – dodaje dyrektor.


Komentarze


18-06-2015, 17:04
PRAWDOMOWNY napisał(a):

W zasadzie pisze bo oburzyl mnie nieprawdziwy komentarz "PATOLOGIA" Ja skonczylem niedawno ta szkole i to co jest napisane przez "PATOLOGIA" to wierutna bzdura - nie znam zadnej gimnazjalistki w ciazy - chodzilem tam kilka dobrych lat (moze pomylio sie komus i widzial ciezarna w technikum) - czy osobie majacej 18 lat mozna zabronic palic papierosy ? - proponuje - idz na ulice i gas wszystkim palacym papierosy - zobaczysz reakcje - zadnych sporow kibicowskich nie ma - kto powazny zajmje sie takimi glupotami w szkole - jesli widziels takie zachowanie gdzies na ulicy to nie wrzucaj na szkole - moze podpiszesz sie imieniem i nazwiskiem i wtedy zweryfikuje Twoja "prawde" o tej szkole? Jakos nie umiem sobie przypomniec jakiejkolwiek solowki w szkole a co dopiero zakonczonej zlamanym obojczykiem A moze napisalbys o przyjaznej atmosferze, dobrej lokalizacji, fajnych kierunkach ksztalcenia itd Chlopie (pod warunkiem ze jestes chlopem) walnij sie w LEB i nie wypisuj takich glupot bo zal cie czytac!!!!!!!!!!!!!!!!! Na koniec napisze ze samym podpisem swiadczysz

18-06-2015, 17:02
Prawdomowny napisał(a):

W zasadzie pisze bo oburzyl mnie nieprawdziwy komentarz "PATOLOGIA" Ja skonczylem niedawno ta szkole i to co jest napisane przez "PATOLOGIA" to wierutna bzdura - nie znam zadnej gimnazjalistki w ciazy - chodzilem tam kilka dobrych lat (moze pomylio sie komus i widzial ciezarna w technikum) - czy osobie majacej 18 lat mozna zabronic palic papierosy ? - proponuje - idz na ulice i gas wszystkim palacym papierosy - zobaczysz reakcje - zadnych sporow kibicowskich nie ma - kto powazny zajmje sie takimi glupotami w szkole - jesli widziels takie zachowanie gdzies na ulicy to nie wrzucaj na szkole - moze podpiszesz sie imieniem i nazwiskiem i wtedy zweryfikuje Twoja "prawde" o tej szkole? Jakos nie umiem sobie przypomniec jakiejkolwiek solowki w szkole a co dopiero zakonczonej zlamanym obojczykiem A moze napisalbys o przyjaznej atmosferze, dobrej lokalizacji, fajnych kierunkach ksztalcenia itd Chlopie (pod warunkiem ze jestes chlopem) walnij sie w LEB i nie wypisuj takich glupot bo zal cie czytac!!!!!!!!!!!!!!!!! Na koniec napisze ze samym podpisem swiadczysz o swoim pochodzeniu

03-06-2015, 17:52
päţ0ļogia napisał(a):

Przecież ta szkoła to istna patologia, gimnazjaliski w ciąży, młode mamy, idąc obok tej szkoły strach patrzeć w jej stronę bo można jeszcze dostać wpierdol od tych nieokrzesanych uczniów, co przerwa pod szkołą stoją uczniowie którzy bezczelnie palą tytoń, przecież to jest nie do pomyślenia ! Jakim cudem pani dyrektor przyzwala na takie bandyckie zachowania ? o sporach kibiców wśród uczniów nie wspomnę , do dzisiaj pamiętam jak byłem świadkiem takiej "solówki" ,chłopak skończył ze złamanym obojczykiem, za co ? Za to ze dyrekcja przyzwala na takie bandyckie zachowania. Wstyd ! Patologia !