Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niedziela z wolontariatem

19-11-2017, 20:33 Joanna Oreł

Kilkudziesięciu wolontariuszy i cztery miejsca, gdzie można było przekonać się, że warto pomagać. W niedzielę (19.11) z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek” odbył się Rudzki Dzień Wolontariatu.

Pomysł na zorganizowanie akcji zrodził się podczas weekendu integracyjnego, który przebiegał pod hasłem „Pomagam ja, pomagam Ty, wolontariuszami jesteśmy My”, a w którym wzięli udział przedstawiciele organizacji oraz osoby zainteresowane wolontariatem. W trakcie przeprowadzono kurs animatorów grup oraz opracowano programy zajęć dla placówek, w których w niedzielę przeprowadzono Rudzki Dzień Wolontariatu. Były to: schronisko TOZ Fauna, Ośrodek Św. Elżbiety, Ośrodek Najświętsze Serce Jezusa oraz oddział pediatryczny Szpitala Miejskiego. – Zorganizowaliśmy tę akcję po to, żeby przyszli, czy początkujący wolontariusze mogli wyjść w teren i poznali, na czym tak naprawdę wolontariat polega, a także jaką formę wolontariatu być może wybiorą – wyjaśnia Oliwia Jurdziak, współorganizatorka akcji i wolontariuszka „Przystanku”.

Rudzki Dzień Wolontariatu odbył się w ramach projektu „Upowszechnianie idei wolontariatu oraz aktywizacja środowiska lokalnego wokół działalności wolontarystycznej na terenie Rudy Śląskiej”.


Komentarze