Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Nie usterka, a próg zwalniający

19-03-2024, 21:32 Joanna Oreł

Mieszkańcy Halemby zgłosili naszej redakcji, że na nawierzchni ul. Piaskowej w tej dzielnicy powstało wybrzuszenie. Tymczasem na zjeździe z ul. 1 Maja nie ma znaku, który by przed tym ostrzegał. Okazuje się jednak, że nie doszło do uszkodzenia, tylko został odtworzony próg zwalniający. Nie jest też potrzebne dodatkowe oznakowanie.

Często chodzę po tej drodze w ramach spacerów z kijkami i ostatnio przez nieuwagę potknęłam się o tę ,,muldę”. Nie zauważyłam w pobliżu żadnego znaku ostrzegawczego. Współczuję kierowcom – komentuje pani Izabela, mieszkanka Halemby.

Na pierwszy rzut oka nierówność nawierzchni ul. Piaskowej rzeczywiście może przypominać jej uszkodzenie. Wobec tego zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z pytaniem o remont drogi oraz możliwość umieszczenia oznakowania A-11 (nierówna droga).

Okazuje się, że zarówno jedno, jak i drugie nie jest potrzebne. – Wybrzuszenie na ulicy Piaskowej jest progiem zwalniającym, odtworzonym po pracach związanych z przebudową magistrali wodociągowej w ramach budowy trasy N-S – mówi Jacek Morek, wiceprezydent Rudy Śląskiej. – Próg ten zostanie ponownie odtworzony w ramach robót gwarancyjnych przez wykonawcę robót w terminie do końca maja 2024 r. – dodaje.

Ponadto ulica Piaskowa w Halembie znajduje się w strefie ograniczonej prędkości 30 km/h i jak tłumaczy wiceprezydent Morek – nie ma konieczności jej oznakowania znakiem pionowym.


Komentarze