Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nie będzie referendum

29-05-2013, 14:28 Administrator WR

Komisarz wyborczy zakończył weryfikację podpisów pod wnioskiem  ws. odwołania prezydent Rudy Ślaskiej, Grażyny Dziedzic. Referendyści nie uzbierali wystarczającej liczby poprawnych podpisów, więc referendum nie odbędzie się.

 

W sumie pod wnioskiem za odwołanie prezydent Rudy Śląskiej złożono 13 034 podpisów. Odrzuconych zostało 2 847 z nich. Za prawidłowo złożone uznano 10 187 podpisów.

 

– Inicjator referendum dostarczył niedostateczną ilość prawidłowo złożonych podpisów mieszkańców popierających inicjatywę. W trakcie sprawdzania złożonych podpisów stwierdziliśmy 18 grup nieprawidłowości. I tak na przykład 607 podpisów zostało odrzuconych z tego względu, że mieszkańcy wielokrotnie poparli tę inicjatywę. Pierwszy podpis był oczywiście zaliczony jako prawidłowy, kolejne natomiast zostały odrzucone. 476 podpisów złożonych zostało przez osoby nie posiadające praw wyborczych na terenie miasta Ruda Śląska. Sprawdzaliśmy to zarówno przez numer PESEL jak i rejestr wyborców gminy Ruda Śląska. Wiele podpisów zostało odrzuconych ze względu na błędny czy nieczytelny adres bądź numer PESEL. Tutaj należy zaznaczyć, że nieczytelność była badana niezależnie od siebie przez dwie osoby. Jeżeli dwie osoby sprawdzające nie były w stanie odczytać danych to taki podpis został odrzucony – tłumaczył Wojciech Litewka, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach.


Komentarze


13-06-2013, 21:55
Ferdek napisał(a):

P. Domżalski na kim teraz będziesz chciał zarobić.

01-06-2013, 07:01
zadowolona rudzianka napisał(a):

29.05.2013 r. - RUDZIANIE-ZAPAMIETAJCIE TE DATE ! TO KONIEC SCHIZOFRENII PARANOIDALNEJ=REFERENDUM ! TO DEFINITYWNY KONIEC DZIADKA STANI,GOSPORADCZEGO I POLITYCZNEGO LAIKA(LAUREAT -SLASKA PIERDOLA 2012 ROKU) TO KONIEC BLAZENADY OSTATNICH REFERENDYSTOW ! TO POLITYCZNY KONIEC PIETRASDZEWSKIEJ I TOBISZEWSKIEGO,KTORZY OSMIESZYLI SIEBIE I SWOJE PARTIE ! TO KONIEC "mercikow", "kaniow", "domzalskich" !! To koniec hanby lat 2001-2010 !! DZIEKI CI-NASZA PREZYDENT ! ZYCZYMY SUKCESOW W NASTEPNEJ KADENCJI !!!

31-05-2013, 09:46
rudzki wyborca napisał(a):

Pietraszewska,Tobiszowski - D Z I E K U J E M Y ! To wasze poparcie dla referendum leglo przedewszystkim u kleski tej P A R A N O J I !!!!! Blaznow Mercika czy Domzalskiego wszak nikt nie traktowal i nie traktuje powqaznie ! Wy wszyscy przy Prezydent Dziedzic jestescie politycznymi i gospodarczymi M A R I O N E T K A M I !!! Chwala blaznom,klaunom ze tak zakonczyli te prywatna blazenade ! Madre rudzkie spoleczenstwo dalo odpor O S Z O L O M O M !

31-05-2013, 09:37
szczesliwy rudzianin napisał(a):

Brawo Pani Prezydent ! Klauni referendalni,p-oslowie nauczycielka szkoly podstawowej Pietraszewska i humorystyczny jak zwykle Tobiszewski,wsparci TOTALNA blazenada Mercika i Domzalskiego NA ZAWSZE wekrotce znikna z rudzkiej sceny politycznej,gospodarczej,spolecznej !!! To ogromna szansa dla tego "chorego miasta" !!! Po raz kolejny w historii - tym razem w Rudzie Slaskiej-sprawdzila sie wzpowiedz Pilsudskiego z 1927 roku cyt,: "POLACY TO NAROD IDIOTOW" !!! W okresie najlepszych wunikow ekon.gosp.miasta grupa prymitywnych oszolomow,wsparta politycznymi ignorantami gospodarczymi usilowala odwolac NAJLEPSZA w historii miasta Prezydent !!!

31-05-2013, 08:15
Adam napisał(a):

Gdzie po ogłoszeniu komisara podziali się posłowie ? nie ma ! szczury pierwsze uciekają z tonącego statku. W poprzednim referendum bez poparcia posłów zdobyli wiecej głosów niż teraz z poprciem wszystkich partii. Dostaliście po dupie. Najbliższe wybory to zweryfikują już ostatecznie.

30-05-2013, 10:37
Tomek napisał(a):

ciekawe co teraz powiedzą posłowie, tak bardzo wspierali i popierali

30-05-2013, 09:10
kasia napisał(a):

i bardzo dobrze

30-05-2013, 02:23
Jajo napisał(a):

Pani poseł ,pani należy się czerwona kartka za osmieszanie naszego miasta

30-05-2013, 00:26
bogusia z bielszowic napisał(a):

i chwała Bogu ,że nie będzie , bo te pieniądze ,na referendum,można naprawdę sporzytkować na inne cele ,a choćby na remont wc w Domu Kultury w Bielszowicach ,w którym wykonano jedynie wc na piętrze ,tam gdzie odbywają się imprezy czyli na parterze ,niestety wczesny Gomułka ,a wizerunek tego obiektu cierpi z tego powodu ,wiem coś o tym ,bo moje dziecko chodzi na zajęcia do tego domu kultury,zresztą naprawdę dobrze działającego i z bogatą ofertą właśnie dla dzieci pora .pora pomyśleć o takich prozaicznych sprawach jak właśnie wc ,bo w końcu jesteśmy jakby nie było w europie ,może żądam za wiele ,ale właśnie te pieniądze ,które miały być przeznaczone na to bezsensowne referendum mogłyby sie przydać na takie cele

29-05-2013, 22:33
ZIBI napisał(a):

kompromitacja po pis i raś z porozumieniem dla rudy

29-05-2013, 20:07
alicja napisał(a):

w końcu skończyło się to śmieszne i nieuzasadnione działanie pseudo mieszkańców, czyli referendystów. To jest porażka Domżalskiego, Pietraszewskiej i Tobiszowskiego, którzy na siłę chcieli wrócić do władzy!!! Na szczęście oszustwo z podpisami wyszło na jaw i pani prezydenta dalej może wyciągać miasto z zapaści, a do dodatkowo miasto zaoszczędziło 200 tys. zł

29-05-2013, 15:13
nikt napisał(a):

ale druga żółta kartka jest -bez watpienia !!!Tylko z tego trzeba umiec poprawne wnioski wyciagnać.......