Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Neurologia na nowo

04-10-2018, 14:48 Joanna Oreł

W Szpitalu Miejskim w Goduli uruchomiono zmodernizowany Oddział Neurologiczny wraz z Oddziałem Udarowym. Znalazło się w nim 29 łóżek dla pacjentów, którzy będą hospitalizowani i diagnozowani oraz leczeni przy pomocy nowoczesnego sprzętu. Na oddziale wykonano również stanowiska intensywnego nadzoru udaru oraz OIOM neurologiczny.

- Bardzo długo trwały starania o to, żeby ten oddział powstał. Udało się to m.in. dzięki pracownikom, którzy szczególnie dbali o to, żeby to miejsce wyglądało, tak jak dzisiaj wygląda – mówi Katarzyna Adamek, prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Na razie pacjenci przebywają na starym oddziale, jednak lada dzień zostaną oni przeniesieni do nowoczesnych pomieszczeń. W sumie na oddziale znalazło się 29 łóżek. - Oddział nasz zapewnia kompleksową opiekę mieszkańcom Rudy Śląskiej, a także ościennych miast. Hospitalizujemy rocznie ok. 900 chorych, z czego ok. 360 z udarem mózgu – podkreśla Janusz Kwieciński, ordynator Oddziału Neurologicznego wraz z Oddziałem Udarowym. - Nasza poradnia neurologiczna udziela ok. 5000 porad rocznie, a prawie 40 chorych uczestniczy w programie leczenia stwardnienia rozsianego. Cieszę się bardzo, że chorzy na naszym oddziale będą mieli znacznie lepszy komfort pobytu i warunki leczenia, a także będą lepiej monitorowani i diagnozowani przy pomocy nowoczesnego sprzęt – dodaje.

Na tym jednak nie koniec remontów w rudzkim Szpitalu Miejskim. - Niedługo będziemy oddawać do użytku nowe laboratorium oraz zakład opiekuńczo-leczniczy. Szykuje się także najważniejszy remont, czyli Izby Przyjęć, bo dzięki temu, że laboratorium zostało przeniesione w inne miejsce, możemy zrobić Izbę Przyjęć z prawdziwego zdarzenia, co spowoduje, że lekarzom łatwiej będzie przyjmować pacjentów, a ci drudzy dogodniej będą mogli dostać się później na oddział – zapowiada Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.


Komentarze