Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nauka przez zabawę

09-06-2021, 09:34 Joanna Oreł

Rozwijanie kreatywności, rozbudzanie ciekawości świata oraz nauka logicznego myślenia – między innymi takie były cele powstania nowoczesnej pracowni kodowania i programowania w Szkole Podstawowej nr 28 w Rudzie. Utworzona została ona dzięki zaangażowaniu rodziców, pracowników szkoły i wsparciu sponsorów. Dodatkowo w tym roku szkolnym do użytku uczniów oddano ściankę z tablicami manipulacyjnymi.

Nowa pracownia była swego rodzajem prezentem dla uczniów, bo uroczyście otwarto ją w Dniu Dziecka. – Obserwując pracę uczniów, stwierdziłam, że dzieci podczas lekcji kodowania i programowania, które są jednym z elementów podstawy programowej, posługują się jednym elementem np. robotem edukacyjnym. Nie mają możliwości skorzystania w dużej grupie z reszty sprzętów. Dlatego postanowiliśmy zgromadzić posiadane pomoce dydaktyczne w jednym miejscu – mówi Karina Fijałkowska, dyrektorka SP nr 28.

W pracowni umieszczono m.in. model robota wielkości człowieka, roboty edukacyjne typu photon i kostki edukacyjne z drewna ufundowane przez sponsora. Dodatkowo stworzona została baza dydaktyczna dla dzieci korzystających z zajęć specjalistycznych. To kolejne miejsce z interaktywnymi przyrządami do edukacji poprzez zabawę w SP nr 28. – Od grudnia uczniowie naszej szkoły korzystają z edukacyjnej ścianki, gdzie poprzez gry i zadania mogą rozwijać umiejętność logicznego myślenia, zdolności manualne, pracować nad koncentracją, czy ćwiczyć wzrok – wylicza Karina Fijałkowska.


Komentarze