Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nauczyciele z ZSP nr 4 szkolili się we Włoszech

12-07-2018, 12:22 ZSP nr 4 im. P. Latoski

Piętnastu nauczycieli Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Piotra Lastoski w ramach europejskiego projektu PO WER „Kompetentny europejski nauczyciel wsparciem w efektywnej mobilności zawodowej młodzieży” miało okazję uczestniczyć w szkoleniach zorganizowanych w San Salvo, Pescarze i Vasto przez włoskiego partnera – SUBMEET. Szkolenie prowadzone było przez dr Rosanę Consollo  pracownika Uniwesytetu Sapienza oraz konsultanta Vaccari Institute.

- Wasza grupa jest po prostu fantastyczna, wspólnie spędziliśmy miło czas…To wspaniała grupa, młoda, dynamiczna i bardzo elastyczna.  Takimi słowami o grupie nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Piotra Latoski wypowiedziała się włoska organizacja Submeet.

W trakcie pięciodniowego szkolenia, które miało również charakter warsztatowy uczestnicy zapoznali się z nowymi narzędziami IT oraz metodami pomagającymi uatrakcyjnić zajęcia motywując ucznia do lepszej pracy. Grupy odwiedziły również jedną ze szkół średnich. Podczas rozmowy z nauczycielami oraz uczniami mieli możliwość porównania dwóch systemów edukacji: polskiego oraz włoskiego, jak również  wymiany doświadczeń. W wolnym czasie pedagodzy poznawali kulturę oraz kuchnię włoską, zwłaszcza rejonu Abruzja. Vasto, Termoli, Pescara, Rzym, Pompeje i Neapol – to miasta, które mieli okazję zwiedzić. Na zakończenie pobytu grupa udała się do Rzymu, gdzie nie tylko podziwiała najważniejsze zabytki Wiecznego Miasta oraz Watykan, ale miała możliwość odwiedzenia Instytutu Leonarda Vaccari, który jest jednym z najważniejszych włoskich ośrodków rehabilitacji osób niepełnosprawnych umysłowo lub fizycznie.

- Był to tydzień niezapomnianych wrażeń oraz nowych doświadczeń. Kurs zmotywował nas oraz zainspirował do zastosowania nowych rozwiązań, również tych z dziedziny IT w pracy z naszymi uczniami zwłaszcza tymi, którzy najbardziej potrzebują naszej uwagi - powiedzieli uczestnicy. 

Szczegółowa relacja na stronie internetowej: http://www.ken.tolstoj.eu


Komentarze