Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nauczyciele z dyplomami

25-01-2018, 23:54 Joanna Oreł

16 nauczycieli z Rudy Śląskiej znalazło się w gronie tych, którym Kuratorium Oświaty w Katowicach wręczyło awanse na wyższe stopnie nauczycielskie – a dokładnie przyznano stopnie nauczyciela dyplomowego. Podczas uroczystości w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Katowicach tytuły odebrali także nauczyciele z ościennych miast.

– Ok. 10 lat trwa droga do momentu, kiedy nauczyciele otrzymują ten wymarzony swój stopień nauczyciela dyplomowanego. Dzisiaj przyjmujemy ich 86 – na różnych poziomach szkół. Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować, bo to trudna ścieżka awansu – podkreślał Dariusz Domański, wicekurator oświaty na Śląsku. – Wymagania wobec nauczycieli są bardzo wysokie. Nauczyciel nie tylko musi spełniać kryteria merytoryczne, ale również jego poziom etyczny powinien być bardzo wysoki, a praca w tym zawodzie wymaga nieustannego rozwoju – dodał.

Dowodem na to jest 1558 nauczycieli dyplomowanych z Rudy Śląskiej, którzy stanowią ponad połowę zatrudnionych w naszym mieście (ogółem mamy 2557 nauczycieli). – Jestem dumna tego, że właśnie z taką grupą zawodową mogę współpracować od siedmiu lat. Dziękuję za poświęcony czas i gratuluję tego, że mimo tak wielu obowiązków potrafiliście Państwo znaleźć czas na to, aby zająć się swoją ścieżką awansu zawodowego, co z pewnością przełoży się na dalszą pracę – winszowała wiceprezydent Anna Krzysteczko, która odpowiada w naszym mieście m.in. za oświatę.


Komentarze