Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Natalia to pierwsza rudzianka w 2019 roku!

02-01-2019, 12:31 Joanna Oreł

Natalia Chrzanowska z Rudy Śląskiej to pierwsze dziecko, które nie tylko urodziło się jako pierwsze w 2019 roku w naszym mieście, ale również na Śląsku. Dziewczynka i jej mama czują się dobrze. Gratulujemy!

Natalia urodziła się 40 minut po północy w rudzkim szpitalu. Dziewczynka waży 3394 i mierzy 55 cm. Jej rodzicami są Angelika i Michał Chrzanowscy, którzy mieszkają w Wirku. To drugie dziecko państwa Chrzanowskich. W domu na siostrzyczkę czeka 2-letnia Agatka. Noworodka i jego mamę odwiedził dzisiaj w szpitalu wiceprezydent Michał Pierończyk. Maluszek otrzymał prezenty i rudzkie gadżety.

Na Oddziale Położniczym Szpitala Miejskiego przebywa obecnie 26 noworodków ze swoimi mamami. W 2018 roku rudzcy lekarze odebrali 2220 porodów.

Dodajmy, że Natalia to pierwsze dziecko, które urodziło się na Śląsku w Nowym Roku. Natomiast w całym województwie śląskim jako pierwsza urodziła się Klara z Myszkowca, która przyszła na świat kwadrans po północy.

 


Komentarze


09-01-2019, 13:55
ewelina napisał(a):

brawo !!!dziewczynki zawsze są szybsze i lepsze od chłopaków po prostu dziewczyny góra i tak trzymać - my zawsze rodzimy się pierwsze i witamy Nowy Rok, chłopaki są zawsze za nami hehehehehe. BRAWO DZIEWCZYNY !!!!!