Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nasi najmłodsi absolwenci

25-06-2019, 14:33 Joanna Oreł

Prawie 60 podopiecznych Żłobka Miejskiego w Rudzie Śląskiej zakończyło ten etap swojego życia. Pierwsze lata edukacji upłynęły im w rodzinnej i radosnej atmosferze placówek w Wirku oraz w Orzegowie.

- Co roku jest to dla nas bardzo wzruszający moment, ale także powód do domu, bo pamiętam, kiedy przyszły do nas takie nieśmiałe maluszki, a teraz nasze mury opuszczając dzielni starszacy, którzy są gotowi na nowe wyzwania w przedszkolu. Staraliśmy się jednak nie tylko przygotować dzieci do przedszkola, ale stworzyć dla nich drugi, prawdziwy dom - mówiła podczas uroczystości w Orzegowie Jolanta Włoś, dyrektorka Żłobka Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Mury placówek w Wirek i Orzegowie opuściło w sumie 58 maluchów. - Wszystkim dzieciom, życzymy, aby tam, w przedszkolu, spotykały one samych przyjaznych ludzi - dobrych wychowawców oraz super kolegów - winszowała Jolanta Włoś. - Szanowni Państwo, pierwszy krok życia Państwa dzieci, kiedy oddaliście je w ręce nieznanych Wam osób, został zrealizowany. Był to pierwszy etap prawdziwej rozłąki - takie słowa skierowała z kolei do rodziców małych absolwentów wiceprezydent Anna Krzysteczko.


Komentarze