Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Najpierw rozkopali, teraz budują ścieżkę rowerową

30-11-2017, 09:54 Joanna Oreł

Od kilku tygodni pobocze ulicy Zabrzańskiej jest rozkopane, a mieszkańcy zastanawiają się, z czym to jest związane. Otóż powstaje tutaj ok. 2,5- kilometrowy szlak dla pasjonatów dwóch kółek, który fi nalnie połączony zostanie z obwodową trasą rowerową. Na początek jednak trochę utrudnień, bo z powodu prac na części ulicy Zabrzańskiej (jadąc w kierunku od Chebzia do Zabrza), przeorano chodnik.

Dlatego też piesi są zmuszeni np. do przechodzenia drogą. – A to raczej nie jest najbezpieczniejsze, bo kierowcy, jadący ulicą Zabrzańską, niejednokrotnie ignorują ograniczenie prędkości – twierdzi pani Alina z Rudy.

Jednak rozkopane części chodnika już zmieniają się w to, co założyli sobie urzędnicy, czyli w drogę rowerową, która będzie przebiegać od granicy z Zabrzem do ulicy Styczyńskiego w Rudzie wraz z wyznaczeniem szlaku rowerowego od ulicy Styczyńskiego do ulicy Niedurnego (z wyłączeniem drogi rowerowej przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja, Zabrzańskiej, Wolności, która wykonana zostanie w ramach rozbudowy ulicy Wolności). – Zakres inwestycji obejmuje wykonanie ok. 2,5 km infrastruktury rowerowej, z czego 2 km to dwukierunkowa droga rowerowa w ciągu ulicy Zabrzańskiej oraz 500 m szlaku rowerowego w ciągu ulicy Styczyńskiego do ulicy Niedurnego, gdzie nastąpi połączenie szlaku z obwodową trasą rowerową – wyjaśnia Barbara Mikołajek-Wałach, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Ruda Śląska. Prace przy budowie szlaku rowerowego powinny zakończyć się w pierwszej połowie grudnia. W sumie ich wykonanie ma kosztować ok. 854 tys. zł.


Komentarze