Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Najcenniejsza firma

25-04-2012, 13:03 Administrator WR

Huta Pokój wysoko w rankingach 500 najcenniejszych polskich firm.


Ruda Śląska, 25 kwietnia 2012 r.: Huta Pokój wśród najcenniejszych i najważniejszych spółek w Polsce. Firma została ujęta w opublikowanych w ostatnich dniach dwóch niezależnych rankingach „Rzeczpospolitej” i „Polityki”. Oba opracowania potwierdzają, że Huta Pokój jest największym przedsiębiorstwem w Rudzie Śląskiej i jednym z najważniejszych w województwie śląskim.


 

W opublikowanym wczoraj przez „Rzeczpospolitą” rankingu 500 największych polskich przedsiębiorstw Huta Pokój zajmuje 251 miejsce. W porównaniu do zestawienia z zeszłego roku firma zanotowała awans o blisko 50 pozycji. Z kolei w tegorocznej "Pięćsetce Polityki” Huta Pokój została ujęta
na 204 miejscu (w poprzedniej na 241). Oba rankingi powstały na podstawie zbliżonych metodologii. O miejscu w zestawieniu decydowała wielkość przychodów ze sprzedaży, ale uwzględniano również inne dane finansowe, wskaźniki ekonomiczne oraz informacje o zatrudnieniu czy nakładach inwestycyjnych.

 

Listy 500 największych polskich przedsiębiorstw są cennym źródłem informacji o polskiej gospodarce, tendencjach w poszczególnych branżach, sytuacji najważniejszych graczy na rynku – komentuje Henryk Sławik, prezes Huty Pokój S.A. – Oba zestawienia potwierdzają, że ubiegły rok był dla naszej firmy udany. Huta Pokój w 2011 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wys. 1,24 mld zł. To o ponad 39 proc. więcej niż w roku 2010. Wyniki te świadczą o trafnej i konsekwentnie realizowanej strategii biznesowej spółki.


 

Huta Pokój jest jedyną firmą z Rudy Śląskiej ujętą w rankingach „Rzeczpospolitej” i „Polityki”. Z woj. śląskiego w tych opracowaniach znalazło się ok. 50 firm, głównie z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego, maszynowego, ale także finansowego czy farmaceutycznego. Regionalnymi liderami pod względem przychodów ze sprzedaży są Tauron Polska Energia (w zależności od rankingu miejsce 7 lub 6) oraz Fiat Auto Poland (miejsce 10 lub 9).


 

W ogólnopolskich zestawieniach pierwsze miejsce kolejny raz zajął PKN Orlen. Większość firm z pierwszej dziesiątki obu rankingów reprezentuje sektor paliwowo-energetyczny.Źródło: Imago Public Relations


Komentarze