Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nadzieja na plac zabaw

05-07-2018, 08:51 Agnieszka Lewko

Plac zabaw przy ul. Lecha 8 w Wirku pozostawia wiele do życzenia. Tak twierdzi jedna z mieszkanek osiedla, która poinformowała o tym naszą redakcję. Jest jednak szansa na to, że w 2019 roku mieszkańcy doczekają się nowego placu zabaw.

Koparka zrównała z ziemią m.in. huśtawkę, pozostawiając piaskownicę i dwie „sprężynki”.  Miały być nowe urządzenia do zabaw, jednak do dzisiaj ich nie ma – informuje pani Katarzyna z Wirku. – Trwają wakacje, a dzieci nie mają się gdzie bawić – dodaje.

Wspomniany plac zabaw faktycznie był w złym stanie i dlatego w kwietniu spółdzielnia usunęła z niego niektóre urządzenia. – Urządzenia zabawowe zostały zlikwidowane po wiosennym przeglądzie, z uwagi na stan techniczny zagrażający bezpieczeństwu użytkowników – dewastacje, zniszczenia po zimie – wylicza Aleksandra Wilk, zastępca prezesa ds. eksploatacji i rozwoju z MGSM „Perspektywa”.

Brak urządzeń, z których mogłyby korzystać dzieci, to jednak nie jedyny problem na placu zabaw przy ul. Lecha. Jest on bowiem często zaśmiecany, a dodatkowym problemem są nieczystości pozostawiane po czworonogach. – Strach wyjść z dziećmi, bo częstym widokiem są porozrzucane śmieci i rozbite butelki, a wystarczyłoby tylko ten teren ogrodzić – podkreśla mieszkanka Wirku.

Mieszkańcy starają się o nowy plac zabaw i w ubiegłym roku złożyli projekt w ramach inwestycji z budżetu obywatelskiego. Jednak teren placu należy do administracji. – Przewidujemy realizację placu zabaw spełniającego wymogi bezpieczeństwa i oczekiwania mieszkańców w 2019 roku. Taka propozycja znajdzie się w założeniach do planu remontów na rok przyszły – zaznacza Aleksandra Wilk. – Ostateczny kształt tego planu znany będzie na początku 2019 roku – po jego zatwierdzeniu. Do tego czasu dołożymy starań, aby teren utrzymać w należytym porządku – dodaje.


Komentarze