Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Na przystankach pojawiły się tablice informacyjne

05-08-2020, 10:25 Joanna Oreł

Na razie powstały na dwóch przystankach, ale docelowo będą w siedmiu miejscach. Chodzi o elektroniczne tablice informacyjne, które Zarząd Transportu Metropolitalnego instaluje w kolejnych miastach na Śląsku, w tym także w Rudzie Śląskiej.

Tablice w naszym mieście ustawione zostały przy przystanku Nowy Bytom Urząd Miasta (jedna tablica) oraz na rynku w Kochłowicach (dwie tablice). Na tym jednak nie koniec. – Plany obejmują następujące lokalizacje (przystanki): Bielszowice Kopalnia, Chebzie Pętla, Godula Plac Niepodległości, Halemba Kościół i Wirek Ratusz – wylicza Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Na tablicach będą umieszczane komunikaty odnośnie tego, kiedy przyjedzie najbliższy autobus, czy tramwaj. Podawane godziny mają uwzględniać opóźnienia na trasie. Informacje będą wyświetlane po obu stronach tablic i mają być bardziej widoczne w porównaniu do poprzedniej wersji tablic. Ponadto zostaną na nich zainstalowane kamery. – Poza godzinami odjazdów poszczególnych autobusów będą również wyświetlane – w razie potrzeby – najważniejsze komunikaty dot. zaplanowanych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – uzupełnia Michał Wawrzaszek.

Dodajmy, że do tej pory na przystankach miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zainstalowano oraz oddano do użytku ok. 180 tablic, a docelowo ma ich być ponad pół tysiąca. Elektroniczne tablice informacyjne to część Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W jego skład wchodzi także Portal Pasażera, poprzez który podróżujący transportem publicznych mają możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym wszystkich autobusów, trolejbusów i tramwajów kursujących po sieci ZTM.


Komentarze