Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Na polanie będzie plac zabaw

15-03-2019, 09:22 Joanna Oreł

Tablica informacyjna ustawiona przy tzw. polanie w pobliżu ul. Gałczyńskiego w Halembie rozwiała wątpliwości mieszkańców odnośnie tego, co powstanie w tym miejscu. W ubiegłym roku pojawiły się bowiem pogłoski, że wybudowane zostanie tam osiedle mieszkaniowe. Obecnie jednak spółdzielnia „Nasz Dom” buduje na polanie plac zabaw. Równocześnie miasto zawnioskowało o zmianę przeznaczenia tej działki. Nie wygląda jednak na to, że działania te będą ze sobą kolidowały.

Przypomnijmy, że działka, na której znajduje się kultowa polana, jest własnością Nadleśnictwa Katowice, a Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nasz Dom” od lat wnioskowała o jej przejęcie, właśnie w celu utworzenia terenu sportowo-rekreacyjnego. Jednak w ubiegłym roku po informacji, że będą zmiany w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, mieszkańcy zaniepokoili się przyszłością polany.

Teraz mogą odetchnąć z ulgą, bo okazuje się, że spółdzielnia już w 2017 r. podpisała umowę z Nadleśnictwem Katowice, na mocy której GSM „Nasz Dom” przystąpiła do utworzenia projektu planowanej inwestycji. Stało się to też po tym, jak okazało się, że miasto owszem, opracowuje projekt zmiany w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego właśnie m.in. jeżeli chodzi o wspomnianą polanę, ale tak by działka została przeznaczona na tereny zieleni urządzonej.

W lutym GSM „Nasz Dom” rozpoczęła więc prace przy realizacji inwestycji. – W pierwszym etapie zaplanowano budowę dwóch boisk do piłki nożnej i siatkówki, placu zabaw dla dzieci starszych i młodszych, wykonanie chodników wraz z małą architekturą, ogrodzenie terenu oraz montaż oświetlenia i monitoringu. Roboty powyższe planujemy zakończyć do końca maja 2019 r. – informuje zarząd GSM „Nasz Dom”.


Komentarze