Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Myjnia powstanie w październiku

01-06-2018, 09:41 Agnieszka Lewko

Jeden z naszych Czytelników zapytał nas o to, co dzieje się na skrzyżowaniu ulic Kazimierza i Czarnoleśnej.  - Od pewnego czasu w tym miejscu trwa jakaś budowa. Działka jest zagrodzona, a na niej wszystko rozkopane. Kilkakrotnie próbowałem zapytać się o to robotników, którzy pracują na tym terenie, ale nie udało mi się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi - informuje pan Stanisław z Nowego Bytomia. - Jestem ciekawy, co tam będzie? Czy powstanie tam może kolejny market? - pyta.

Jednak to nie supermarket ani żaden inny sklep zostanie zbudowany na skrzyżowaniu ul. Kazimierza i Czarnoleśnej. Jak się okazuje inwestycją budowaną na tym terenie jest coś, co możliwe, że bardzo zainteresuje posiadaczy samochodów.

- Dokładnie 22 lutego tego roku  dla terenu przy ulicy Kazimierza została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę budynku trzystanowiskowej myjni samochodowej i budynku jednostanowiskowej myjni automatycznej wraz z budową zbiornika na wody deszczowe, osadnika z separatorem oraz muru oporowego - tłumaczy Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Co więcej myjnia samochodowa budowana przy ul. Czarnoleśnej ma być pierwszą w Polsce myjnią najnowszej generacji.  -  Inwestycję prowadzi firma Karcher i buduje na tym terenie myjnię o zaawansowanej technologii. Na razie trwa budowa, jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z naszymi przewidywaniami, to myjnia  zostanie otwarta już na początku października tego roku - zaznacza Mariusz Kowolik, menedżer inwestora.


Komentarze