Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Muzycznie w "Łukaszkach"

18-09-2017, 14:20 Agnieszka Lewko

Koncert na rzecz dzieci niepełnosprawnych odbył się w sobotę (16.09) w Zespole Szkół Specjalnych nr 3 im. św. Łukasza. Dla zgromadzonej publiczności zagrał zespół Lipiny Syndicate, który zapewnił publiczności rockowo-jazowo-folkowe brzmienia. Wejściówką na koncert była z kole pomoc dydaktyczna, która posłuży dzieciakom w zajęciach szkolnych.

- Pogoda nam dzisiaj nie sprzyja, dlatego z ogrodu sensorycznego musieliśmy się przenieść na salę gimnastyczną - powiedział Wiesław Jagielski, dyrektor ZSS nr 3. - Koncert zorganizowany jest dla wszystkich tych, którzy chcą wspomóc szkołę przez podarowanie przyborów dydaktycznych. Zbieramy także środki na rozwój naszego ogrodu sensorycznego oraz utworzenie strefy aktywności na  terenie obok ogrodu - dodał.

Goście, którzy odwiedzili placówkę, przynieśli ze sobą gry, układanki, materiały plastyczne i przybory szkolne. Jednak głównym celem koncertu była integracja.

- To pierwszy taki koncert w naszej szkole, który zorganizowaliśmy po to, żeby zintegrować jej społeczność ze społecznością lokalną. Mamy dużo przyjaciół, którzy zawsze są z nami i nam pomagają, dlatego chcieliśmy ich zaprosić i pokazać, jak jest w naszej szkole - podkreśliła Małgorzata Durma, nauczyciel w placówce.


Komentarze