Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Młodzież dla zwierzaków

22-02-2023, 13:49 Joanna Oreł

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II zrealizowali projekt „Upaść na cztery łapy” w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Głównymi założeniami była pomoc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie oraz Stowarzyszeniu Pomocy Bezdomnym Zwierzętom „Kocimiętka”.

Zbiórka darów dla schroniska odbyła się od 30 stycznia do 17 lutego. Udało się zgromadzić dary o wartości 2042 zł. Ponadto zbiórka przeprowadzona w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty pozwoliła na zebranie dodatkowo 243 zł na rzecz chorzowskiego schroniska. – Organizowano również kiermasze w kochłowickim liceum na rzecz zebrania budżetu potrzebnego do realizacji akcji oraz na Stowarzyszenie Pomocy Bezdomnym Zwierzętom „Kocimiętka” – podsumowuje Kamil Placek, jeden z uczestników projektu.

Okazją do podsumowania tych działań był Charytatywny Bal Karnawałowy, który odbył się w sobotę (18.02) w Szkole Podstawowej nr 14 w Bielszowicach. Podczas wydarzenia udało się zebrać kolejne 850 zł (wejściówki), także na cele charytatywne. W trakcie balu odbyły się występy taneczne i wokalne. Nie zabrakło zabaw dla dzieci z animatorami, czy też stoiska, na którym można było zakupić rękodzieła.

Łączna kwota z kiermaszów i zbiórki online wyniosła 2353 zł. Zostanie ona przeznaczona na cele Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Zwierzętom „Kocimiętka”. – Cieszę się, że mamy tak wrażliwą młodzież. Mam nadzieję, że ta akcja odbywająca się pod hasłem „Pomagamy tym, którzy o pomoc sami nie umieją poprosić” wpisze się na stałe w kalendarz rudzkich wydarzeń. Gratuluję organizatorom i dziękuje każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę na ten szczytny cel – podsumowała obecna podczas balu charytatywnego Anna Krzysteczko, wiceprezydent miasta.


Komentarze