Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Młodzież dla pacjentów

26-11-2020, 12:16 Joanna Oreł

„Uczniowie pacjentom z COVID-19” - pod takim hasłem uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej zorganizowali akcję charytatywną dla pacjentów tzw. oddziału covidowego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Na oddziale znajduje się 60 łóżek „covidowych”, w tym cztery wyposażone w respiratory. To dla tych pacjentów uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 zebrali niezbędne rzeczy potrzebne do opieki nad chorymi, czyli wodę, pampersy, kremy, chusteczki nawilżające, podkłady na łóżka, czy koszulki do przebierania pacjentów.

- W tym niezwykle trudnym dla wszystkich czasie pandemii, nie mogliśmy pozostać obojętni. Nasi uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele stanęli na wysokości zadania i ruszyli z pomocą, przynosząc niezbędne rzeczy do szkoły - mówi Aleksandra Jochemczyk, opiekun samorządu szkolnego w ZS nr 3. - Zebrane produkty zawieźliśmy do szpitala. Chociaż w ten sposób mogliśmy się przyczynić do walki z pandemią. Lekarzom i całemu personelowi medycznemu życzymy siły i wytrwałości w walce o zdrowie pacjentów. Zachęcamy także wszystkich uczniów rudzkich szkół, by w swoich placówkach zorganizowali podobne akcje – dodaje.


Komentarze