Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Młodzi radni w akcji

25-01-2018, 09:07 Joanna Oreł

Za nami pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta VIII kadencji. Na początek – sprawy organizacyjne oraz wybór zarządu. To początek dwuletniej kadencji, gdzie o interesy młodych oraz działalność kulturalną i społeczną zadba blisko 40 przedstawicieli młodzieżowej rady.

Pokłosiem grudniowego głosowania był wybór 39 uczniów szkół podstawowych oraz zespołów szkół. W ślad za tym przed czwartkowym (24.01) spotkaniem radni poznali się we własnym gronie. – W trakcie każdy z radnych powiedział kilka słów o sobie, o tym, skąd jest oraz co chciałby zdziałać w radzie – mówi Krzysztof Rodzoch, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta, a zarazem wiceprzewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska.

Natomiast oficjalne spotkanie odbyło się już w towarzystwie władz miasta oraz członków Rady Seniorów. – Życzę Wam zaangażowania, ale równocześnie dziękuję za to, że zechcieliście kandydować i że interesujecie się sprawami naszego miasta. Liczę na to, że będziemy regularnie się spotykać i że będziecie nam przedstawiać sprawy, które chcielibyście zrealizować dla miasta – mówiła wiceprezydent miasta Anna Krzysteczko.

W drugiej części sesji, w której odbyło się głosowanie, wybrano przewodniczącą MRM – Wiktorię Pierończyk, wiceprzewodniczącego – Dawida Grajdka oraz prezydium w składzie: Dominika Kołodziej, Kamila Frydel oraz Jakub Mierzchała.


Komentarze