Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Młodzi mają głos!

22-10-2021, 13:23 Joanna Oreł

41 młodzieżowych radnych miasta przez kolejne dwa lata będzie reprezentować uczniów rudzkich szkół oraz działać na ich rzecz. W środę (20.10) odbyła się inauguracyjna sesja X kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. W jej trakcie przeprowadzono ślubowanie oraz wybory przewodniczących i prezydium MRM.

Wybory radnych do MRM odbyły się w rudzkich szkołach 28 września. Zgłosiło się do nich 102 kandydatów, a ostatecznie wybrano 41 młodych osób, które będą reprezentowały swoich rówieśników. Frekwencja w wyborach była na poziomie ok. 90 proc. - Bycie radnym Młodzieżowej Rady Miasta jest nie tylko splendorem, przyjemnością i zaszczytem. To ogromne wyzwanie. Mam nadzieję, że w trakcie współpracy nauczycie się prowadzenia dyskursu publicznego, argumentowania i przekonywania do swoich racji, ale także tego, jak uznawać argumenty innych osób. To niezwykle ważne - podkreślił podczas inauguracyjnej sesji MRM wiceprezydent Krzysztof Mejer. - Życzę Wam, abyście mogli realizować swoje założenia i swój program, który przedstawiliście w trakcie wyborów swoim koleżankom i kolegom - dodał Kazimierz Myszur, wiceprzewodniczący rudzkiej Rady Miasta.

Przewodniczącą MRM została Sylwia Pieter z IV LO a wiceprzewodniczącym Paweł Małyska z Zespołu Szkół nr 6. Ponadto wybrano prezydium w składzie: Julia Gość z ZS nr 1, Aleksandra Gorajczyk z SP 1 oraz Mateusz Ćwięk z ZS 4. Opiekunem rady niezmiennie pozostaje radny Łukasz Wodarski, nauczyciel i przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta.


Komentarze