Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Minister sprawiedliwości odwołał kierownictwo rudzkiej Prokuraty Rejonowej

09-06-2020, 11:23 Joanna Oreł

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro żąda surowszych zarzutów dla sprawcy napaści na bezdomnego na przystanku w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach i zwalnia szefa rudzkiej prokuratury oraz jego zastępcę.

Przypomnijmy, że chodzi o wydarzenia z początku maja. 28-letni Mariusz B. jednego dnia zmuszał bezdomnego mężczyznę do klękania i pokłonów, a następnego brutalnie pobił swoją ofiarę. Zadawał bezbronnemu mężczyźnie silne ciosy w głowę oraz rzucił go na ruchliwą jezdnię. Zdarzenia zostały nagrane na telefonie przez kompana agresora. Przechwyciła je policja i sprawą zajęła się rudzka prokuratura. 28-latek usłyszał zarzuty naruszenia czynności narządu ciała na okres krótszy niż siedem dni oraz zmuszania do określonego zachowania. Oznacza to karę do pięciu lat więzienia. Jednocześnie jednak prokurator nie nakazał aresztowania Mariusza B., lecz objął go policyjnym dozorem.

Sprawę powtórnie przeanalizowała katowicka Prokuratura Regionalna, ponieważ minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uznał, że sprawcę potraktowano zbyt łagodnie. W trakcie analizy wykazano "rażące błędy". Nie wzięto pod uwagę m.in. tego, że Mariusz B. był w przeszłości wielokrotnie karany, poszukiwano go listami gończymi oraz może dalej zagrażać poszkodowanemu. Ponadto jest związany ze środowiskiem pseudokibiców.

28-latek zostanie prawdopodobnie aresztowany i zostaną mu postawione surowsze zarzuty. Zbigniew Ziobro postanowił również w związku ze sprawą odwołać kierownictwo rudzkiej Prokuraty Rejonowej.


Komentarze


13-06-2020, 09:32
Obserwator napisał(a):

Prawidłowo! Bandyci powinni być surowo karani! Ci,Którzy to tolerowali, przekonali się na własnej skórze...

10-06-2020, 22:51
Beti napisał(a):

no i brawo