Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mikołaje pomagają bezinteresownie

29-11-2017, 09:02 Agnieszka Lewko

W powietrzu z każdym dniem coraz bardziej czuć  świąteczny nastrój, a tym samym coraz bliżej do 6 grudnia, czyli szczególnego dnia dla Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja. Właśnie w tym dniu ta rudzka organizacja, która niesie pomoc potrzebującym, obchodzi święto swojego patrona - św. Mikołaja - który swoim życiem przekazał członkom fundacji wskazówki, w jaki sposób powinni działać, żeby jak najlepiej przysłużyć się drugiemu człowiekowi. Dlatego w grudniu postanowili zorganizować wiele charytatywnych imprez, których celem będzie przede wszystkim bezinteresowna pomoc.

- To właśnie Święty Mikołaj, który pomagał, który wychodził na przeciw najbardziej potrzebującym ludziom jest naszym patronem i inspiracją. Od roku działamy w naszym mieście pośrednicząc pomiędzy ludźmi dobrego serca, a tymi najbardziej potrzebującymi - podkreśla Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja. -  Nasze konto bankowe stało się centrum dobrej energii wysyłanej przez dobrych ludzi, w postaci comiesięcznych, stałych przelewów
w wysokości 5 złotych. Jest wielu, którzy wpłacają też więcej. To symboliczne 5 złotych to równowartość bochenka chleba, który co miesiąc można ofiarować  biedniejszym. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdą przelaną złotówkę, bo dzięki temu możemy pomagać bez przerwy
i zawsze, kiedy wystąpi potrzeba. Jesteśmy przedłużeniem rąk, które pragną pomagać bliźniemu
- dodaje.

I już 2 grudnia fundacja będzie starała się pomóc najuboższym podczas zbiórki żywności w supermarketach, żeby na wigilijnych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw. Z kolei 6 grudnia fundacja wyruszy do Rabki, żeby zorganizować imprezę, która pozwoli zebrać środki finansowe na nowy wózek inwalidzki dla mieszkańca tego miasta, czyli 21-letniego, sparaliżowanego Andrzeja.

Na tym jednak nie koniec. Już 12 grudnia w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty odbędzie się rockowy koncert charytatywny. Oprócz takich zespołów jak Strzyga!, Full Light, Syberian, Absynth, organizatorzy zapowiadają występ niespodzianki wieczoru, czyli najbardziej znanego śląskiego rockowego zespołu. Wstęp na koncert wyniesie 15 zł. Z kolei  13 grudnia również w MCK-u w Nowym Bytomiu odbędzie się Śląska Biesiada, na której wystąpią Claudia I Kasia Chwołka, Michalina Starosta, Kamraty i De Silvers (wstęp 10 zł).
- Zapraszamy wszystkich dobrych ludzi na te dwa dni zabawy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci  w tym czasie znajdą zajęcie w holu MCK – u, gdzie nasi wolontariusze zadbają, by się nie nudziły. Chcemy też  sprzedawać ciasta, licytować przetwory ofiarowane przez naszych przyjaciół, które na świątecznym stole nie tylko będą kolejną atrakcją do spożycia, ale również przypomnieniem, że  Święta Bożego Narodzenia, to święta ogromnej dobroci i miłości do Boga i ludzi - zaznacza Aleksandra Poloczek.

Co ważne, 16 grudnia Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja będzie pomagać  Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Fundacji „Mam Marzenie” w organizacji rudzkiego  „Biegu  Mikołajów”, który od lat ma miejsce na rudzkim rynku pod hasłem „Ruda Śląska biega, bo pomagać trzeba.”

- Jak co roku chcemy zebrać fundusze  aby rudzianie mogli spełnić życzenie chorego dziecka. W tym roku to dziewczynka z Nowego Bytomia, która choruje na glejaka. Ola ma 15 lat i wymarzyła sobie Xbox’a i telewizor, by wśród cierpienia  i bieli ścian często odwiedzanych szpitali, mogła przenieść się w kolorowy świat fantazji i gier - tłumaczy prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja. -
Wszystkich zapraszamy z całego serca i prosimy o pomoc, żebyśmy nieustannie, dzięki ludzkiej dobroci mogli docierać  tam, gdzie czekają najbardziej potrzebujący. Tak jak kiedyś Święty Mikołaj. Wszyscy możemy pomóc pomagać  Świętemu Mikołajowi. Wszyscy razem wzajemnie  sobie pomagamy pomagać, a po roku działalności widzimy,  jak wiele tej pomocy możemy razem dostarczyć tam, gdzie nie raz za dużo cierpienia, za dużo bólu i łez. Jesteśmy dumni, że skupiamy w swoich szeregach ludzi, którzy bez wahania podjęli dodatkową pracę na rzecz fundacji, bez wynagrodzenia. Dzięki temu wszystkie pieniądze trafiają w ręce potrzebujących - dodaje.

 Rudzką fundację można wspomóc przesyłając comiesięczny przelew w wysokości 5 złotych na konto Fundacji: 37 1600 1462 1837 6165 8000 0001 dopisek: NA CELE STATUTOWE


Komentarze