Mieszkańcy Bykowiny rozpoczęli tegoroczne spacery z prezydentem
Rozpoczęła się tegoroczna edycja spacerów z prezydentem Michałem Pierończykiem po Rudzie Śląskiej. Spacery sprawdziły się jesienią ubiegłego roku. Mówili o tym sami mieszkańcy, którzy często chcą nie tylko opowiedzieć o problemie, ale pokazać go na miejscu. – Dzięki temu możemy wejść w teren i naocznie zobaczyć, z czym się mierzą – mówi Michał Pierończyk.
W tym roku zaczęło się od Bykowiny, a dokładnie Szkoły Podstawowej nr 23 pod którą odbyła się zbiórka. Mimo wytyczonej wstępnie trasy, prawdziwy rytm spotkaniu nadali sami mieszkańcy, którzy poprowadzili prezydenta wskazując naocznie przyczyny swoich problemów i zmartwień.
Pojawił się temat remontu przy ulicy 11 Listopada 19 oraz uzupełnienia oświetlenia przy tejże ulicy. Żywą dyskusję wywołała kwestia przycięcia drzew w okolicach cmentarza przy ul. 11 listopada. W rozmowach przewinęło się także wiele tematów związanych z transportem i ruchem drogowym jak poprawa dojścia do przystanku Bykowina Mijanka, czy wyznaczenie przejścia dla pieszych w okolicy skrzyżowania ulic Siekiela i Pordzika. Mieszkańcy zwrócili uwagę na niedogodność wynikającą z faktu, iż ściana jednego z budynków przylega do krawędzi chodnika, przerywając tym samym jego bieg w pewnym miejscu, co rodzi potrzebę namalowania kolejnych pasów. Pojawiła się też możliwość stworzenia kolejnego przystanku autobusowego w rejonie ulic Siekiela i Bocznej.
– Każda ze zgłoszonych spraw zostanie przeanalizowana pod kątem możliwości realizacji – powiedział prezydent Pierończyk.
Kolejny spacer już dzisiaj tym razem po dzielnicy Ruda. Zbiórka o godzinie 17.00 pod Szkołą Podstawową nr 41.


