Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Miasto zamyka punkt szczepień przy ul. Hallera

15-07-2021, 14:49 Joanna Oreł

Powszechny Punkt Szepień w hali sportowej przy ulicy Haller w Nowym Bytomiu został zamknięty. Samorząd Rudy Śląskiej podjął taką decyzją w związku z malejącym zainteresowaniem zaszczepieniem się w tym właśnie miejscu.

- Obiekt wróci do sportowców a wszystkich, którzy się jeszcze nie zaszczepili, a teraz postanowili to uczynić, zapraszamy do szpitala w Goduli - przekazał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Przypomnijmy, że PSP przy ul. Hallera uruchomiony został przez miasto w maju jako element sieci samorządowych punktów koordynowanych przez wojewodów. Obecnie w Rudzie Śląskiej funkcjonuje ok. 20 punktów szczepień - w Szpitalu Miejskim, przychodniach i aptekach. - Już ponad 61 tys. mieszkańców Rudy Śląskiej (dane na 12.07) zostało zaszczepionych przeciwko COVID. Daje nam to 112 miejsce w kraju i 21 w województwie śląskim. W sumie jedną dawkę szczepionki przyjęło już ponad 50 proc rudzian, a dwie prawie 45 proc. - wylicza wiceprezydent Mejer.

Cały czas trwa akcja bezpłatnych dowozów do punktów szczepień. - Od stycznia, kiedy to ruszyła pomoc organizowana przez miasto, z przewozów skorzystało 370 osób. Na początku było to ok. 10-12 wyjazdów dziennie, teraz liczba ta spada. Niemniej jednak cały czas organizujemy przejazdy dla osób, które są niepełnosprawne lub powyżej 70. roku życia i mają problem z poruszaniem się, a chcą dotrzeć do punktu szczepień - informuje Roman Dymek, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Zgłoszenia będą przyjmowane są pod nr telefonu 32 248-63-58 oraz z wykorzystaniem bezpłatnej infolinii (nr 800-158-800).


Komentarze