Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Medal dla rudzkiego rzemieślnika

14-07-2021, 12:40 Joanna Oreł

Grzegorz Skudlik, starszy Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej został uhonorowany Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Odznaczenie to przyznawane jest osobom, które przyczyniają się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności kraju.

– Oczywiście czuję osobistą satysfakcję z tego wyróżnienia, ale odznaczenie to traktuję przede wszystkim jako nagrodę za pracę z ludźmi, na którą składa się wiele czynników. Dotyczy ona nie tylko rzemiosła rudzkiego, ale szerszego, bo śląskiego i ogólnopolskiego – mówi Grzegorz Skudlik, starszy Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.

Laureat od lat działa w branży stolarskiej i przyucza młodych rzemieślników do zawodu. Udziela się również w katowickiej Izbie Rzemieślniczej jako szef komisji stolarskiej, ciesielskiej i rzeźbiarskiej. Ponadto zasiada w zarządzie rudzkiego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości, który istnieje od 62 lat i zrzesza ok. 70 zakładów. – Ostatnie półtora roku było bardzo trudne dla każdej branży. Niemożliwa była realizacja zajęć praktycznych i tego czasu nie da się nadrobić. Oczywiście przekazywaliśmy naszą wiedzę w formie zdalnej, ale w ten sposób nie sposób w stu procentach nauczyć fachu. Na szczęście na przełomie kwietnia i maja mogliśmy wrócić do zajęć stacjonarnych – podsumowuje Grzegorz Skudlik.

Dodajmy, że oprócz starszego rudzkiego cechu Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymali Maria Banachowicz, Jacek Bara, Artur Fridberg, Zdzisław Hudak, Ernestyn Janeta, Jan Klimek, Henryk Michalik, Janusz Paterman, Danuta Pietras oraz Janusz Ryniewicz.

Foto: Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach


Komentarze