Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Matematyka z Meggie i Figą w ZS nr 2

19-12-2023, 14:24 Joanna Oreł

Meggie i Figa to certyfikowane psy terapeutyczne. Doskonale wyszkolone owczarki australijskie odwiedziły Zespół Szkół nr 2 na Czarnym Lesie. Były obecne na lekcjach matematyki klas 2B, 3B, 3R, 4B, 4R, 5AE, 5B wraz ze swoją opiekunką, która jest dogoterapeutką i jednocześnie nauczycielką matematyki – Dominiką Kierońską.

– Podczas przerw Meggie i Figa pod opieką uczniów poznały szkołę i plac szkolny. W czasie zwiedzania szkoły wzbudzały pozytywne emocje wśród uczniów i pracowników. Spokój, opanowanie, cierpliwość, pozytywna energia i przyjazne nastawienie do ludzi na długo pozostaną w pamięci całej społeczności szkolnej – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

– Dogoterapia to uznana na całym świecie metoda, polegająca na wspomaganiu procesu rehabilitacji, terapii i edukacji z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów. Ta najbardziej naturalna forma aktywizowania osób poprzez udział odpowiednio wyselekcjonowanego i przygotowanego psa pomaga zarówno dzieciom, jak i dorosłym – mówi z kolei Dominika Kierońska. – Obecność czworonogów na lekcjach matematyki ma wiele pozytywnych aspektów. Kontakt ze zwierzęciem, dotykanie, głaskanie, czy sama jego obecność, zmniejsza poziom stresu, motywuje do działania, tworzy przyjazne warunki, przez co zwiększa możliwości przyswajania wiedzy oraz wzmacnia pozytywną relację między nauczycielem a uczniami – dodaje.

W związku z tym są plany, aby Meggie i Figa regularnie towarzyszyły uczniom klasy 4B podczas lekcji matematyki w ramach innowacji pedagogicznej. 


Komentarze