Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Maraton dla fantastycznych dzieciaków

16-04-2018, 09:47 Agnieszka Lewko

Maja Pocztańska, Wojciech Pietrzyk, Maciej i Piotr Giermanowicz, Franciszek Przybyła - to dzieciaki, dla których zorganizowany został Charytatywny Maraton Fitness. W sobotę (14.04) halę sportową Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 po raz kolejny  odwiedzili rudzianie o wielkich sercach, którzy postanowili pomóc, bo nie jest im obojętny los drugiego człowieka. Dzięki funduszom zebranym podczas imprezy dzieci będą mogły wybrać się na turnus rehabilitacyjny.

- Dziękujemy za każde serce okazane dla Maćka, Piotrka, Wojtka, Franka i Mai, czyli naszej fantastycznej piątki. W tym roku w maratonie wzięło udział około stu osób, które walczyły i dawały z  siebie wszystko na zajęciach fitness, a dzieciaki wspaniale bawiły się na zajęciach: tanecznych, plastycznych i dbały o swoje ząbki i oczka - podkreśliła Anna Stężały - Pocztańska, jedna z organizatorek maratonu. -  Udało Nam się zebrać 4100 zł, a z licytacji około 4500 zł, ale licytacje nadal trwają do 20 kwietnia, więc jeśli chcesz wspomóc „Fantastyczną 5 " i przeznaczyć fundusze na leczenie i rehabilitację,  dołącz do nas - dodała Aleksandra Michalik, druga z organizatorek.

Dla dorosłych podczas maratonu odbyła się zumba, zajęcia deepWork, cross basic, Body&Mind Control, zdrowy kręgosłup oraz trening funkcjonalny. Nie zabrakło także wielu atrakcji dla dzieci.


Komentarze