Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Mamy w mieście Rzemieślnika Roku!

14-06-2023, 21:32 Joanna Oreł

Małgorzata Kuś (na zdjęciu trzecia od prawej), właścicielka Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Kuś” w Rudzie Śląskiej, uhonorowana została Tytułem Rzemieślnika Roku 2022 podczas XXVIII Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej w Katowicach, która 26 maja odbyła się w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. To kolejny sukces tej firmy na przestrzeni 33 lat działalności w naszym mieście.

Po raz kolejny podczas gali wyróżnione zostały najlepsze przedsiębiorstwa w siedmiu kategoriach: Firma z Jakością, Firma z Przyszłością, Firma Rodzinna, Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła, Młode Talenty Rzemiosła oraz Rzemieślnik Roku 2022. Małgorzata Kuś jako jedyna otrzymała właśnie tę ostatnią nagrodę. – Zawsze przy tego typu okazjach mówię, że nic się nie zmienia, jeżeli chodzi o naszą działalność, ale na pewno jest to duża motywacja, czy to dla pracowników, czy dla nas jako właścicieli do tego, żeby zwracać jeszcze większą uwagę nie tylko na jakość towarów i produkowanych wyrobów, ale także na relacje z klientami, obsługą klienta, z osobami, z którymi współpracujemy oraz z kontrahentami. Na pewno jest to także docenienie 33 lat naszej działalności. To cieszy, że jest się zauważonym jako firma o ugruntowanej pozycji – mówi Małgorzata Kuś.

Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Kuś w Rudzie Śląskiej cały czas się rozwija. Oprócz sklepów w Orzegowie, Halembie, Katowicach, Kochłowicach i Świętochłowicach, kolejne powstają w Piaśnikach (Świętochłowice), Bielszowicach i Katowicach. – Od początku jesteśmy ukierunkowani na śląski rynek, na nasze lokalne produkty – krupnioki, żymloki, salcesony. Mamy niepowtarzalne receptury, która się sprawdzają i których klienci oczekują. Staramy się tego trzymać tak samo jako mott a, które przyświeca nam od samego początku – jakość wraca wtedy, kiedy wraca do nas klient, a nie produkt – podsumowuje laureatka Tytułu Rzemieślnik Roku 2022.

Foto: Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach


Komentarze