Mamy kolejnego Kamrata
18-06-2015, 22:20 Joanna Oreł
Ten srebrny krążek o średnicy 36 mm jest symbolicznym uhonorowaniem tych, którzy przyczynił się do promocji, rozwoju gospodarczego, kulturalnego i naukowego Rudy Śląskiej. Ten pierwszy i przedostatni warunek z pewnością pasuje do Mateusza Sobecko, zwycięzcy ósmej edycji programu „You Can Dance”. Nasz zdolny rudzianin został uhonorowany odznakom „Kamrat Rudzki” podczas czwartkowej (18.06.) sesji Rady Miasta.
– To jest jak dopełnienie mojego szczęścia. Teraz oficjalnie mogę powiedzieć, że jestem w stu procentach mieszkańcem Rudy Śląskiej. Mam nadzieję, że w programie pokazałem swoją miłość do Śląska – podkreślał, dziękując za oznakę, Mateusz Sobecko. – Stresuję się bardziej niż przed wejściem life na antenę – żartował tancerz.
Przypomnijmy, że wywodzący się z Rudy Śląskiej 22-latek drugi raz startował w „You Can Dance”. Za pierwszym razem jego droga na szczyt została zablokowana przez kontuzję. Teraz rudzianin dokończył swoją przygodę i był najlepszy w tańcu pośród finałowej czternastki. W nagrodę wyjedzie na stypendium do prestiżowej szkoły tańca.
Komentarze